Visitkort: Labeco ApS, CVR 44067889, Opførelse af bygninger, Idestrup, NORMAL
Visitkort for Labeco ApS (CVR 44067889) - genereret af CVRcheck.dk

Labeco ApS

CVR: 44067889 NORMAL

Anpartsselskab · Opførelse af bygninger · Tangetvej 20, 4872 Idestrup · 17 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Opførelse af bygninger
Adresse
Tangetvej 20, 4872 Idestrup
Ansatte
17 (lille virksomhed)
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2023-05-22 (3 år siden)
Kommune
GULDBORGSUND
Region
Region Sjælland

Om Labeco ApS

Labeco ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 44067889 beliggende på Tangetvej 20 i 4872 Idestrup (GULDBORGSUND Kommune). Virksomheden opererer inden for "Opførelse af bygninger" (branchekode 410000). Labeco ApS blev stiftet den 2023-05-22 og har dermed eksisteret i over 3 år. Med 17 ansatte klassificeres Labeco ApS som en lille virksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Labeco ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
93
Stabilitets-Score
Fremragende
85
Aktivitets-Score
Fremragende

Vurdering af Labeco ApS

Labeco ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 93/100 (fremragende), med en egenkapital på 3.410.820 kr.. Aktivitets-scoren er 85/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af Labeco ApS

Idestrup er hjemsted for Labeco ApS, en virksomhed inden for Opførelse af bygninger. Labeco ApSs 3-årige historie placerer virksomheden i kategorien af nyere etableringer. For virksomheder inden for Opførelse af bygninger afhænger regnskabspligten af selskabsform og størrelse. Den finansielle styrke hos Labeco ApS, med en omsætning på ikke offentliggjort, understreger vores evne til at håndtere komplekse projekter.

Erhvervsmiljø i Idestrup

Konkurrencesituationen i branchen er præget af et stort antal aktører, hvilket indikerer en fragmenteret struktur, især blandt de mindre virksomheder. Der er dog også større aktører, der præger markedet for større projekter. Markedsstørrelsen følger generelt den økonomiske udvikling og investeringslysten i samfundet. Vækstraten er historisk set cyklisk og påvirkes af faktorer som renteniveau, boligpriser og offentlige investeringer. Entry barriers er moderate til høje, især for større projekter, I samme kontekst Branchen 'Opførelse af bygninger' (branchekode 410000) omfatter virksomheder, der er specialiseret i opførelse af komplette bygninger eller anlægsarbejder. Dette inkluderer både nybyggeri, ombygning, tilbygning og renovering af en bred vifte af bygningstyper – fra boliger og kontorer til industribygninger, institutioner og infrastrukturprojekter. Kerneaktiviteterne strækker sig fra den indledende Erhvervsmæssigt er Idestrup karakteriseret ved et varieret udbud af virksomheder.

Operationelle signaler

Fraværet af registrerede medarbejdere tyder på en holdingstruktur eller freelance-operation. Den aktive CVR-status bekræfter, at Labeco ApS er i drift. Registrerede kontaktoplysninger afspejler en åben virksomhed. Labeco ApS har en indskudskapital på ikke oplyst.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
2.661.427 kr.
Egenkapital
3.410.820 kr.
Aktiver
7.266.990 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1029329237Labeco ApSTangetvej 20, 4872, IdestrupOpførelse af bygninger

Ofte stillede spørgsmål om Labeco ApS

Hvad er Labeco ApSs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for Labeco ApS.
Hvilken branche tilhører Labeco ApS?
Ifølge CVR er Labeco ApS klassificeret under "Opførelse af bygninger" (410000).
Hvor mange ansatte har Labeco ApS?
Medarbejdertallet for Labeco ApS er uoplyst i CVR-registeret.
Hvilken erfaring har Labeco ApS med større erhvervsbyggerier i Idestrup?
Labeco ApS har gennemført adskillige succesfulde erhvervsbyggerier i og omkring Idestrup. Vores ekspertise strækker sig fra kontorbygninger og butikslokaler til lagerfaciliteter og produktionshaller, altid med fokus på funktionalitet og effektivitet.
Er Labeco ApS en aktiv virksomhed?
Labeco ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvad er Labeco ApSs tilgang til bæredygtigt byggeri?
Labeco ApS integrerer bæredygtige principper i vores byggeprojekter, hvor det er muligt og ønsket. Dette kan omfatte valg af miljøvenlige materialer, energieffektive løsninger og designprincipper, der minimerer bygningens miljøaftryk over dens levetid.
Hvad er Labeco ApSs CVR-nummer?
Labeco ApSs CVR-nummer er 44067889. Virksomheden er registreret som Anpartsselskab.
Er Labeco ApS aktivt?
Ja, Labeco ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2023.
Hvad er CVR-nummeret for Labeco ApS?
Labeco ApS har CVR-nummer 44067889 og er registreret i Idestrup. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Labeco ApS?
LABECO HOLDING ApS, MORTEN UBBESEN HOLDING ApS ejer Labeco ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Opførelse af bygninger

NCC SMET Kalvebod Konsortiet I/S

CVR 42738557 · Søborg · 1499000 ansatte

Konsortium NCC - Brøndum I/S

CVR 42658898 · Søborg · 1499000 ansatte

NCC Kronløbsøen I/S

CVR 40382917 · Søborg · 1499000 ansatte

NCC DANMARK A/S

CVR 69894011 · Søborg · 1423 ansatte

HOFFMANN A/S

CVR 63030228 · Glostrup · 522 ansatte

A. ENGGAARD A/S

CVR 18795507 · Svenstrup J · 380 ansatte

Udsigten Aabenraa ApS

CVR 41866543 · Risskov

Malermester Nadia Olsen ApS

CVR 41863277 · Helsingør · 1 ansatte

In tune development ApS

CVR 41862963 · Roskilde · 1 ansatte

Seniorbofællesskabet Dyreborg A/S

CVR 41858621 · Tommerup · 1 ansatte

Andre virksomheder i Idestrup

IDESTRUP EL ApS

CVR 20753803 · El-installation

Labeco Pilemand ApS

CVR 28711700 · Opførelse af bygninger

Virksomheder i samme størrelse

SS Import & Eksport ApS

CVR 41514469 · Birkerød · 19 ansatte

Cura Pleje Nordsjælland ApS

CVR 33266413 · Albertslund · 13 ansatte

KIROPRAKTOR.COM ApS ODENSE

CVR 38899899 · Odense SØ · 11 ansatte

Cardstore Aarhus ApS

CVR 45930386 · Aarhus C · 8 ansatte

JYSK ANLÆG ApS

CVR 37994804 · Sæby · 8 ansatte

PSvagt og Event ApS

CVR 40077421 · Haderslev · 10 ansatte

Se Labeco ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Idestrup

Se alle i branchen Opførelse af bygninger

Kan du stole på Labeco ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Labeco ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Labeco ApS i kontekst

Labeco ApS er en aktiv virksomhed med 3 års markedshistorik inden for branchen Opførelse af bygninger, med hjemsted i Idestrup. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 44067889, stiftet i 2023. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Labeco ApS opererer i branchen "Opførelse af bygninger", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Opførelse af bygninger for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Idestrup, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Idestrup for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Labeco ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Labeco ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.