Visitkort: Mellergaard V/ Oliver Henriksen, CVR 44560143, Blandet landbrugsdrift, Hirtshals
Visitkort for Mellergaard V/ Oliver Henriksen (CVR 44560143) - genereret af CVRcheck.dk

Mellergaard V/ Oliver Henriksen

CVR: 44560143

Enkeltmandsvirksomhed · Blandet landbrugsdrift · Hellehøjvej 12, 9850 Hirtshals

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Enkeltmandsvirksomhed
Branche
Blandet landbrugsdrift
Adresse
Hellehøjvej 12, 9850 Hirtshals
Stiftet
2024-01-15 (2 år siden)
Kommune
HJØRRING

Om Mellergaard V/ Oliver Henriksen

Mellergaard V/ Oliver Henriksen er en enkeltmandsvirksomhed med CVR-nummer 44560143 beliggende på Hellehøjvej 12 i 9850 Hirtshals (HJØRRING Kommune). Virksomheden opererer inden for "Blandet landbrugsdrift" (branchekode 015000). Mellergaard V/ Oliver Henriksen blev stiftet den 2024-01-15 og har dermed eksisteret i over 2 år.

Scoreoverblik for Mellergaard V/ Oliver Henriksen

20
Tillids-Score
Svag
8
Stabilitets-Score
Kritisk
0
Aktivitets-Score
Kritisk

Vurdering af Mellergaard V/ Oliver Henriksen

Mellergaard V/ Oliver Henriksen opnår en tillids-score på 20/100, hvilket indikerer svag troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 8/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 0/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Ofte stillede spørgsmål om Mellergaard V/ Oliver Henriksen

Er Mellergaard V/ Oliver Henriksen aktivt?
Ja, Mellergaard V/ Oliver Henriksen er en aktiv enkeltmandsvirksomhed registreret hos CVR siden 2024.
Hvad er CVR-nummeret for Mellergaard V/ Oliver Henriksen?
Mellergaard V/ Oliver Henriksen har CVR-nummer 44560143 og er registreret i Hirtshals. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Mellergaard V/ Oliver Henriksen?
Ejerstrukturen for Mellergaard V/ Oliver Henriksen er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.
Hvilken branche er Mellergaard V/ Oliver Henriksen i?
Mellergaard V/ Oliver Henriksen opererer inden for branchen "Blandet landbrugsdrift" (branchekode 015000). Se brancheoversigten for lignende virksomheder.
Hvornår blev Mellergaard V/ Oliver Henriksen stiftet?
Mellergaard V/ Oliver Henriksen blev stiftet 2024-01-15 og har dermed eksisteret i 2 år. Virksomheden er i dag ukendt.
Hvilken virksomhedsform har Mellergaard V/ Oliver Henriksen?
Mellergaard V/ Oliver Henriksen er registreret som Enkeltmandsvirksomhed. Se virksomhedsoplysninger og historik.
Hvor ligger Mellergaard V/ Oliver Henriksen?
Mellergaard V/ Oliver Henriksen har adresse på Hellehøjvej 12, 9850 Hirtshals i HJØRRING Kommune.

Lignende virksomheder inden for Blandet landbrugsdrift

MSF Group ApS

CVR 39008394 · Grindsted · 245 ansatte

OLESMINDE LANDBRUG ApS

CVR 29787336 · Vrå · 49 ansatte

OVERGAARD GODS A/S

CVR 27614264 · Havndal · 40 ansatte

VALLØ STIFT

CVR 70817128 · Køge · 37 ansatte

Steensgaard Herregård ApS

CVR 42545090 · Millinge · 36 ansatte

JARNVED K/S

CVR 84249610 · Skibby · 34 ansatte

Brænderisgård A/S

CVR 41295430 · Væggerløse · 2 ansatte

Ny Damgård ApS

CVR 41277378 · Grindsted · 4 ansatte

Tidemandsholm ApS

CVR 41247088 · Tårs

Læbrogaard A/S

CVR 41246367 · Hårlev · 1 ansatte

Andre virksomheder i Hirtshals

SEAMAR SCANDINAVIA A/S

CVR 33752059 · Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling

NORDIC SEAFOOD A/S

CVR 11142141 · Engroshandel med fisk og fiskeprodukter

Satellite Denmark ApS

CVR 33958358 · Fremstilling af karosserier til motorkøretøjer; fremstilling af påhængsvogne og sættevogne

Hornsnes Invest A/S

CVR 40025359 · Anden finansiel formidling i.a.n.

H. JESPERSEN/P.L. Service ApS

CVR 73398916 · El-installation

HIRTSHALS SEAFOOD A/S

CVR 11160808 · Forarbejdning og konservering af fisk, krebsdyr og bløddyr, undtagen fiskemel

Nordic Frozen Food ApS

CVR 41727136 · Administrations- og kontorserviceaktiviteter

Hirtshals Storage A/S

CVR 41708409 · Udlejning af erhvervsejendomme

Ejendomsselskabet af 23. september 2020 ApS

CVR 41701242 · Køb og salg af egen fast ejendom

Gasdeal.dk ApS

CVR 41630620 · Handel med gas gennem rørledninger

Se Mellergaard V/ Oliver Henriksen på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Hirtshals

Se alle i branchen Blandet landbrugsdrift

Kan du stole på Mellergaard V/ Oliver Henriksen?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Mellergaard V/ Oliver Henriksen?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Mellergaard V/ Oliver Henriksen i kontekst

Mellergaard V/ Oliver Henriksen er en registreret virksomhed inden for branchen Blandet landbrugsdrift, med hjemsted i Hirtshals. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 44560143, stiftet i 2024. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Mellergaard V/ Oliver Henriksen opererer i branchen "Blandet landbrugsdrift", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Blandet landbrugsdrift for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Hirtshals, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Hirtshals for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Mellergaard V/ Oliver Henriksen reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Mellergaard V/ Oliver Henriksen på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.