Visitkort: Miljø Rent, CVR 45443884, Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n., Skals
Visitkort for Miljø Rent (CVR 45443884) - genereret af CVRcheck.dk

Miljø Rent

CVR: 45443884

Frivillig forening · Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n. · Løgstørvej 86, 8832 Skals

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Frivillig forening
Branche
Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.
Adresse
Løgstørvej 86, 8832 Skals
Stiftet
2025-03-05 (1 år siden)
Kommune
VIBORG

Om Miljø Rent

Miljø Rent er en frivillig forening med CVR-nummer 45443884 beliggende på Løgstørvej 86 i 8832 Skals (VIBORG Kommune). Virksomheden opererer inden for "Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n." (branchekode 949900). Miljø Rent blev stiftet den 2025-03-05 og har dermed eksisteret i over 1 år.

Scoreoverblik for Miljø Rent

20
Tillids-Score
Svag
0
Stabilitets-Score
Kritisk
0
Aktivitets-Score
Kritisk

Vurdering af Miljø Rent

Miljø Rent opnår en tillids-score på 20/100, hvilket indikerer svag troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 0/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 0/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Ofte stillede spørgsmål om Miljø Rent

Er Miljø Rent aktivt?
Ja, Miljø Rent er en aktiv frivillig forening registreret hos CVR siden 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Miljø Rent?
Miljø Rent har CVR-nummer 45443884 og er registreret i Skals. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Miljø Rent?
Ejerstrukturen for Miljø Rent er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.
Hvilken branche er Miljø Rent i?
Miljø Rent opererer inden for branchen "Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n." (branchekode 949900). Se brancheoversigten for lignende virksomheder.
Hvornår blev Miljø Rent stiftet?
Miljø Rent blev stiftet 2025-03-05 og har dermed eksisteret i 1 år. Virksomheden er i dag ukendt.
Hvilken virksomhedsform har Miljø Rent?
Miljø Rent er registreret som Frivillig forening. Se virksomhedsoplysninger og historik.
Hvor ligger Miljø Rent?
Miljø Rent har adresse på Løgstørvej 86, 8832 Skals i VIBORG Kommune.

Lignende virksomheder inden for Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.

WWF VERDENSNATURFONDEN

CVR 40781218 · København NV · 52 ansatte

DEN SELVEJENDE INSTITUTION KATUAQ

CVR 12208227 · Nuuk · 48 ansatte

FORBRUGSFORENINGEN AF 1886

CVR 15491914 · København K · 32 ansatte

Fonden Democracy x

CVR 34577358 · København Ø · 24 ansatte

FONDEN DE KØBENHAVNSKE FILMFESTIVALER

CVR 31285569 · København V · 23 ansatte

Østifterne Almennyttig f.m.b.a

CVR 44398540 · Nordhavn · 16 ansatte

Andre virksomheder i Skals

JJJJ-MWA ApS

CVR 37420514 · Anden finansiel formidling i.a.n.

FREDBORG A/S

CVR 32320724 · Opførelse af bygninger

Spar Skals ApS

CVR 38973606 · Detailhandel med dagligvarer i supermarkeder og købmandsbutikker

DANLASER A/S

CVR 33356064 · Maskinforarbejdning af metal

ULBJERG VVS A/S

CVR 33577494 · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg

SKALS INSTALLATIONSFORRETNING A/S

CVR 60335419 · El-installation

Se Miljø Rent på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Skals

Se alle i branchen Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.

Kan du stole på Miljø Rent?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Miljø Rent?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Miljø Rent i kontekst

Miljø Rent er en registreret virksomhed inden for branchen Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n., med hjemsted i Skals. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 45443884, stiftet i 2025. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Miljø Rent opererer i branchen "Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n. for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Skals, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Skals for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Miljø Rent reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Miljø Rent på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.