Visitkort: N. Edwards Holding ApS, CVR 45420094, Ikke-finansielle holdingselskaber, Frederiksberg, NORMAL
Visitkort for N. Edwards Holding ApS (CVR 45420094) - genereret af CVRcheck.dk

N. Edwards Holding ApS

CVR: 45420094 NORMAL

Anpartsselskab · Ikke-finansielle holdingselskaber · Sindshvilevej 19, 2000 Frederiksberg

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber
Adresse
Sindshvilevej 19, 2000 Frederiksberg
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2025-02-17 (1 år siden)
Kommune
FREDERIKSBERG
Region
Region Hovedstaden

Om N. Edwards Holding ApS

N. Edwards Holding ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 45420094 beliggende på Sindshvilevej 19 i 2000 Frederiksberg (FREDERIKSBERG Kommune). Virksomheden opererer inden for "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). N. Edwards Holding ApS blev stiftet den 2025-02-17 og har dermed eksisteret i over 1 år. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for N. Edwards Holding ApS

60
Tillids-Score
God
0
Stabilitets-Score
Kritisk
35
Aktivitets-Score
Svag

Vurdering af N. Edwards Holding ApS

N. Edwards Holding ApS opnår en tillids-score på 60/100, hvilket indikerer god troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 0/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 35/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af N. Edwards Holding ApS

I Frederiksberg finder man N. Edwards Holding ApS - en virksomhed med fokus på Ikke-finansielle holdingselskaber. N. Edwards Holding ApSs 1-årige historie placerer virksomheden i kategorien af nyere etableringer. Offentlige regnskabstal er endnu ikke registreret for virksomheden. Edwards Holding ApS en betydelig evne til at skabe synergi. Deres strategiske tilgang til investeringer og porteføljeforvaltning muliggør effektiv ressourceallokering og risikostyring, hvilket bidrager til en stærk økonomisk performance på tværs af koncernen.

Forretningsindsigt

Branchen 'Ikke-finansielle holdingselskaber' (branchekode 64.20.20, tidligere 642120) omfatter en bred vifte af virksomheder, hvis primære formål er at eje og forvalte aktier eller anparter i andre selskaber uden selv at producere varer eller levere tjenesteydelser. Disse holdingselskaber fungerer typisk som moderselskaber for en koncernstruktur, hvor de ejer datterselskaber, der opererer inden for forskellige brancher. Formålet er ofte at skabe en effektiv ejerskabsstruktur, minimere risiko, op

Erhvervsmiljø i Frederiksberg

Hertil kommer, at Branchen 'Ikke-finansielle holdingselskaber' (branchekode 64.20.20, tidligere 642120) omfatter en bred vifte af virksomheder, hvis primære formål er at eje og forvalte aktier eller anparter i andre selskaber uden selv at producere varer eller levere tjenesteydelser. Disse holdingselskaber fungerer typisk som moderselskaber for en koncernstruktur, hvor de ejer datterselskaber, der opererer inden fo Erhvervsmæssigt er Frederiksberg karakteriseret ved et varieret udbud af virksomheder.

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1031101251N. Edwards Holding ApSSindshvilevej 19, 2000, FrederiksbergIkke-finansielle holdingselskaber

Ofte stillede spørgsmål om N. Edwards Holding ApS

Hvor gammel er N. Edwards Holding ApS?
Med 1 års levetid har N. Edwards Holding ApS opereret siden 2025-02-17.
Hvad er N. Edwards Holding ApSs CVR-nummer?
CVR-nummeret for N. Edwards Holding ApS er 45420094, registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvad laver N. Edwards Holding ApS?
N. Edwards Holding ApS er registreret inden for branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" med branchekode 642120. Virksomheden er med adresse i Frederiksberg og er registreret som Anpartsselskab.
Hvor mange ansatte har N. Edwards Holding ApS?
Medarbejdertallet for N. Edwards Holding ApS er uoplyst i CVR-registeret.
Hvilke udfordringer står N. Edwards Holding ApS overfor i det nuværende marked?
I det nuværende marked står N. Edwards Holding ApS over for udfordringer som øgede krav til ESG-rapportering, geopolitiske usikkerheder der påvirker forsyningskæder, og et potentielt strammere reguleringsmiljø. Desuden kan det være en udfordring at tiltrække og fastholde kvalificeret arbejdskraft i de underliggende datterselskaber.
Hvor holder N. Edwards Holding ApS til?
N. Edwards Holding ApS har adresse på Sindshvilevej 19, 2000 Frederiksberg.
Hvad er formålet med N. Edwards Holding ApS som et ikke-finansielt holdingselskab?
Formålet med N. Edwards Holding ApS er primært at eje og forvalte aktier eller anparter i andre selskaber, typisk datterselskaber. Dette gøres for at optimere koncernens struktur, styre strategisk retning, allokere kapital effektivt og minimere risici på tværs af de operationelle enheder. Det kan også lette generationsskifte og centralisere administration.
Hvilken branche tilhører N. Edwards Holding ApS?
N. Edwards Holding ApS er registreret under branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" med branchekode 642120.
Er N. Edwards Holding ApS aktivt?
Ja, N. Edwards Holding ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2025.
Hvad er CVR-nummeret for N. Edwards Holding ApS?
N. Edwards Holding ApS har CVR-nummer 45420094 og er registreret i Frederiksberg. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer N. Edwards Holding ApS?
Nathalia Anne Kruse Edwards ejer N. Edwards Holding ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Ikke-finansielle holdingselskaber

FB Installationer Holding ApS

CVR 37841595 · Viborg · 409000 ansatte

ISS GLOBAL A/S

CVR 21408395 · Søborg · 352540 ansatte

Knud Henrik Hansen ApS

CVR 37492442 · Vorbasse · 174000 ansatte

Maersk South America A/S

CVR 44066068 · København K · 105909 ansatte

MAERSK GSC HOLDING A/S

CVR 26643015 · København K · 104890 ansatte

DAMCO A/S

CVR 30494350 · København K · 104890 ansatte

KNUD HELKJÆR HOLDING ApS

CVR 82191216 · Malling · 1 ansatte

SCHÄRFE HOLDING ApS

CVR 82163115 · Roskilde · 3 ansatte

Marskdestilleriet Holding ApS

CVR 81896615 · Rømø · 3 ansatte

SKOVPLAN A/S

CVR 81893713 · Næstved · 2 ansatte

Andre virksomheder i Frederiksberg

EY Godkendt Revisionspartnerselskab

CVR 30700228 · Bogføring og revision; skatterådgivning

Flair Group ApS

CVR 12932375 · Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling

RELEVANT HOLDING ApS

CVR 29193592 · Anden specialiseret engroshandel i.a.n.

Madklubben Holding ApS

CVR 40901264 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Holdingselskabet af 6. august ApS

CVR 42594881 · Ikke-finansielle holdingselskaber

AX V Phase One Holding III ApS

CVR 40152660 · Anden finansiel formidling i.a.n.

SERVSERV ApS

CVR 46235037 · Engroshandel med parfumerivarer og kosmetik

Papaya to the People ApS

CVR 46234960 · Produktion af film, videoer og TV-programmer

Shane The Dane ApS

CVR 46233565 · Ikke-finansielle holdingselskaber

RR Entreprise Holding ApS

CVR 46231031 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Se N. Edwards Holding ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Frederiksberg

Se alle i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber

Kan du stole på N. Edwards Holding ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med N. Edwards Holding ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

N. Edwards Holding ApS i kontekst

N. Edwards Holding ApS er en ung virksomhed under opbygning inden for branchen Ikke-finansielle holdingselskaber, med hjemsted i Frederiksberg. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 45420094, stiftet i 2025. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

N. Edwards Holding ApS opererer i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Frederiksberg, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Frederiksberg for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for N. Edwards Holding ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret N. Edwards Holding ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.