Visitkort: NIELS LINDBERG ApS, CVR 29693196, Anden finansiel formidling i.a.n., Hobro, NORMAL
Visitkort for NIELS LINDBERG ApS (CVR 29693196) - genereret af CVRcheck.dk

NIELS LINDBERG ApS

CVR: 29693196 NORMAL

Anpartsselskab · Anden finansiel formidling i.a.n. · Bymarks Alle 24, 9500 Hobro · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Anden finansiel formidling i.a.n.
Adresse
Bymarks Alle 24, 9500 Hobro
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
150.000 DKK
Stiftet
2006-07-13 (20 år siden)
Kommune
MARIAGERFJORD
Region
Region Nordjylland

Om NIELS LINDBERG ApS

NIELS LINDBERG ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 29693196 beliggende på Bymarks Alle 24 i 9500 Hobro (MARIAGERFJORD Kommune). Virksomheden opererer inden for "Anden finansiel formidling i.a.n." (branchekode 649990). NIELS LINDBERG ApS blev stiftet den 2006-07-13 og har dermed eksisteret i over 20 år. Med 1 ansatte klassificeres NIELS LINDBERG ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 150.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for NIELS LINDBERG ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
73
Stabilitets-Score
God
85
Aktivitets-Score
Fremragende

Vurdering af NIELS LINDBERG ApS

NIELS LINDBERG ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 73/100 (god), med en egenkapital på 264.950 kr.. Aktivitets-scoren er 85/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af NIELS LINDBERG ApS

Inden for Anden finansiel formidling i.a.n. finder vi NIELS LINDBERG ApS, en virksomhed med hjemsted i Hobro. NIELS LINDBERG ApSs 19 leveår i branchen giver et fundament af erfaring. NIELS LINDBERG ApS har på nuværende tidspunkt ikke offentliggjort digitale årsrapporter. grønne investeringer eller specifikke teknologisektorer, kan give NIELS LINDBERG ApS en konkurrencefordel.

Erhvervsmiljø i Hobro

I samme kontekst Branchen 'Anden finansiel formidling i.a.n.' (kode 649990) er en bred og ofte misforstået kategori inden for den danske finansielle sektor. Den omfatter virksomheder, der udfører finansiel formidling, som ikke specifikt falder ind under bankvirksomhed, realkreditinstitutter, fondsmæglervirksomhed, investeringsforeninger, pensionskasser eller forsikringsselskaber. Dette inkluderer typisk holdingsel Det lokale erhvervsliv spænder bredt med aktiviteter i mange sektorer.

Operationelle signaler

Der er ingen registrerede medarbejdere, hvilket kan indikere en holdingstruktur eller enkeltmandsvirksomhed. CVR-status er aktiv (NORMAL), hvilket bekræfter igangværende virksomhed. Tilstedeværelsen af kontaktdata peger på en tilgængelig organisation. Selskabskapitalen er registreret til ikke oplyst.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
0 kr.
Egenkapital
264.950 kr.
Aktiver
270.450 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1012458645NIELS LINDBERG ApSBymarks Alle 24, 9500, HobroAnden finansiel formidling i.a.n.

Ofte stillede spørgsmål om NIELS LINDBERG ApS

Hvad er NIELS LINDBERG ApSs seneste regnskab?
NIELS LINDBERG ApS har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Hvordan håndterer NIELS LINDBERG ApS i Hobro de nuværende markedsudfordringer og trends?
I lyset af trends som digitalisering, ESG-krav og økonomisk usikkerhed, forventes NIELS LINDBERG ApS i Hobro at tilpasse deres strategier. De kan fokusere på at implementere nye teknologier, integrere bæredygtighed i deres investeringsbeslutninger eller søge nye nichemarkeder for at opretholde konkurrenceevnen og sikre fortsat vækst, som det ses i deres omsætning på ikke offentliggjort.
Hvor gammel er NIELS LINDBERG ApS?
Med 19 års levetid har NIELS LINDBERG ApS opereret siden 2006-07-13.
Er NIELS LINDBERG ApS en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er NIELS LINDBERG ApSs status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Hvor mange ansatte har NIELS LINDBERG ApS?
Medarbejdertallet for NIELS LINDBERG ApS er uoplyst i CVR-registeret.
Hvad er NIELS LINDBERG ApSs omsætning og hvordan den relaterer sig til branchen?
NIELS LINDBERG ApSs senest registrerede omsætning er ikke offentliggjort. Omsætningen i branchen 'Anden finansiel formidling i.a.n.' varierer enormt, da den dækker alt fra små holdingselskaber til store investeringsforvaltere. NIELS LINDBERG ApSs omsætning placerer dem i et specifikt segment inden for denne diverse branche.
Hvor holder NIELS LINDBERG ApS til?
NIELS LINDBERG ApS har sit domicil i Hobro, med adressen Bymarks Alle 24.
Hvad laver NIELS LINDBERG ApS?
NIELS LINDBERG ApS virker inden for Anden finansiel formidling i.a.n. (branchekode 649990) fra sin base i Hobro.
Er NIELS LINDBERG ApS aktivt?
Ja, NIELS LINDBERG ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2006.
Hvad er CVR-nummeret for NIELS LINDBERG ApS?
NIELS LINDBERG ApS har CVR-nummer 29693196 og er registreret i Hobro. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer NIELS LINDBERG ApS?
Niels Lindberg Jensen ejer NIELS LINDBERG ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Anden finansiel formidling i.a.n.

Vestas Infrastructure Invest ApS

CVR 37993921 · Aarhus N · 32729 ansatte

ANPARTSSELSKABET AF 1. OKTOBER 2011

CVR 34092524 · Bredebro · 21847 ansatte

NPLH Holding ApS

CVR 44242656 · København K · 16773 ansatte

Coloplast Holding ApS

CVR 44242648 · København K · 14903 ansatte

Ørsted Ventures Europe A/S

CVR 40359176 · Fredericia · 8496 ansatte

SAS DANMARK A/S

CVR 56994912 · Kastrup · 2838 ansatte

KØGE AUTOMOBILHANDEL ApS

CVR 75158610 · Køge · 1 ansatte

ERIK JONSTRUP ApS

CVR 75138717 · Nørresundby · 1 ansatte

BRENDER A/S

CVR 75133715 · Herfølge · 1 ansatte

BRDR. THOMSEN HUMBLE ApS

CVR 75128916 · Humble

Andre virksomheder i Hobro

OKH 63 Holding ApS

CVR 43442074 · Finansielle holdingselskaber

DS STÅLKONSTRUKTION A/S

CVR 25130979 · Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf

Auka Holding ApS

CVR 41989319 · Ikke-finansielle holdingselskaber

KNAUF A/S

CVR 54050313 · Fremstilling af byggematerialer af gips

HJT Group ApS

CVR 24236099 · Ikke-finansielle holdingselskaber

BM Byggeindustri A/S

CVR 39122014 · Fremstilling af bygningstømmer og snedkeriartikler i øvrigt

LP Høgh Holding ApS

CVR 44737132 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Sonder Holding ApS

CVR 44683865 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Auto Finance ApS

CVR 44669625 · Udlejning og leasing af biler og lette motorkøretøjer

Sanderhoff Invest ApS

CVR 44661586 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se NIELS LINDBERG ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Hobro

Se alle i branchen Anden finansiel formidling i.a.n.

Kan du stole på NIELS LINDBERG ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med NIELS LINDBERG ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

NIELS LINDBERG ApS i kontekst

NIELS LINDBERG ApS er en etableret aktør med 20 års dokumenteret drift inden for branchen Anden finansiel formidling i.a.n., med hjemsted i Hobro. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 29693196, stiftet i 2006. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

NIELS LINDBERG ApS opererer i branchen "Anden finansiel formidling i.a.n.", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Anden finansiel formidling i.a.n. for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Hobro, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Hobro for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for NIELS LINDBERG ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret NIELS LINDBERG ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.