Visitkort: NormanKreutzer Holding ApS, CVR 34048657, Ikke-finansielle holdingselskaber, Frederiksberg C, NORMAL
Visitkort for NormanKreutzer Holding ApS (CVR 34048657) - genereret af CVRcheck.dk

NormanKreutzer Holding ApS

CVR: 34048657 NORMAL

Anpartsselskab · Ikke-finansielle holdingselskaber · Vesterbrogade 208, 1800 Frederiksberg C · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber
Adresse
Vesterbrogade 208, 1800 Frederiksberg C
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
80.000 DKK
Stiftet
2011-11-10 (15 år siden)
Kommune
FREDERIKSBERG
Region
Region Hovedstaden

Om NormanKreutzer Holding ApS

NormanKreutzer Holding ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 34048657 beliggende på Vesterbrogade 208 i 1800 Frederiksberg C (FREDERIKSBERG Kommune). Virksomheden opererer inden for "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). NormanKreutzer Holding ApS blev stiftet den 2011-11-10 og har dermed eksisteret i over 15 år. Med 1 ansatte klassificeres NormanKreutzer Holding ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 80.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for NormanKreutzer Holding ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
28
Stabilitets-Score
Svag
85
Aktivitets-Score
Fremragende

Vurdering af NormanKreutzer Holding ApS

NormanKreutzer Holding ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 28/100 (svag), med en egenkapital på -227.095 kr.. Aktivitets-scoren er 85/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af NormanKreutzer Holding ApS

Den Frederiksberg C-baserede virksomhed NormanKreutzer Holding ApS er klassificeret inden for Ikke-finansielle holdingselskaber. NormanKreutzer Holding ApSs 14 leveår i branchen giver et fundament af erfaring. For NormanKreutzer Holding ApS er der endnu ikke registreret maskinlæsbare regnskabsdata i det offentlige register. Med uoplyst antal ansatte og en omsætning på ikke offentliggjort demonstrerer NormanKreutzer Holding ApS en betydelig evne til at skabe synergi. Selvom virksomheden har uoplyst antal ansatte, er dens indflydelse på de underliggende operationelle virksomheder betydelig, og den bidrager til at skabe en stærk og stabil forretningsplatform.

Forretningsindsigt

Branchen 'Ikke-finansielle holdingselskaber' (branchekode 64.20.20, tidligere 642120) omfatter en bred vifte af virksomheder, hvis primære formål er at eje og forvalte aktier eller anparter i andre selskaber uden selv at producere varer eller levere tjenesteydelser. Disse holdingselskaber fungerer typisk som moderselskaber for en koncernstruktur, hvor de ejer datterselskaber, der opererer inden for forskellige brancher. Formålet er ofte at skabe en effektiv ejerskabsstruktur, minimere risiko, op

Erhvervsmiljø i Frederiksberg C

Det lokale erhvervsliv spænder bredt med aktiviteter i mange sektorer. I tillæg hertil Branchen 'Ikke-finansielle holdingselskaber' (branchekode 64.20.20, tidligere 642120) omfatter en bred vifte af virksomheder, hvis primære formål er at eje og forvalte aktier eller anparter i andre selskaber uden selv at producere varer eller levere tjenesteydelser. Disse holdingselskaber fungerer typisk som moderselskaber for en koncernstruktur, hvor de ejer datterselskaber, der opererer inden fo

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
-5.433 kr.
Egenkapital
-227.095 kr.
Aktiver
145 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1017252115NormanKreutzer Holding ApSVesterbrogade 208, 1800, Frederiksberg CIkke-finansielle holdingselskaber

Ofte stillede spørgsmål om NormanKreutzer Holding ApS

Hvad er formålet med NormanKreutzer Holding ApS som et ikke-finansielt holdingselskab?
Formålet med NormanKreutzer Holding ApS er primært at eje og forvalte aktier eller anparter i andre selskaber, typisk datterselskaber. Dette gøres for at optimere koncernens struktur, styre strategisk retning, allokere kapital effektivt og minimere risici på tværs af de operationelle enheder. Det kan også lette generationsskifte og centralisere administration.
Hvilken branche tilhører NormanKreutzer Holding ApS?
Ifølge CVR er NormanKreutzer Holding ApS klassificeret under "Ikke-finansielle holdingselskaber" (642120).
Hvor gammel er NormanKreutzer Holding ApS?
NormanKreutzer Holding ApS blev dannet for 14 år siden (startdato: 2011-11-10).
Hvad er NormanKreutzer Holding ApSs seneste regnskab?
NormanKreutzer Holding ApS har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Hvor holder NormanKreutzer Holding ApS til?
NormanKreutzer Holding ApS har sit domicil i Frederiksberg C, med adressen Vesterbrogade 208.
Hvordan måles succes for NormanKreutzer Holding ApS?
Succes for NormanKreutzer Holding ApS måles typisk på den samlede vækst og rentabilitet af dets datterselskaber, værdien af koncernens aktiver, udbytte til ejere og evnen til at tiltrække og fastholde kapital. En stabil og bæredygtig udvikling af koncernen er også en central succesparameter.
Hvad laver NormanKreutzer Holding ApS?
NormanKreutzer Holding ApS er registreret inden for branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" med branchekode 642120. Virksomheden er placeret i Frederiksberg C og er registreret som Anpartsselskab.
Er NormanKreutzer Holding ApS aktivt?
Ja, NormanKreutzer Holding ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2011.
Hvad er CVR-nummeret for NormanKreutzer Holding ApS?
NormanKreutzer Holding ApS har CVR-nummer 34048657 og er registreret i Frederiksberg C. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer NormanKreutzer Holding ApS?
Ejerstrukturen for NormanKreutzer Holding ApS er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.

Lignende virksomheder inden for Ikke-finansielle holdingselskaber

FB Installationer Holding ApS

CVR 37841595 · Viborg · 409000 ansatte

ISS GLOBAL A/S

CVR 21408395 · Søborg · 352540 ansatte

Knud Henrik Hansen ApS

CVR 37492442 · Vorbasse · 174000 ansatte

Maersk South America A/S

CVR 44066068 · København K · 105909 ansatte

MAERSK GSC HOLDING A/S

CVR 26643015 · København K · 104890 ansatte

DAMCO A/S

CVR 30494350 · København K · 104890 ansatte

Salari Holding ApS

CVR 46543181 · Brønshøj

PH1503 Holding ApS

CVR 46543122 · Ry

Kenneth Mikkelsen Holding ApS

CVR 46543092 · Skanderborg

Huset Blangstrup Holding ApS

CVR 46543084 · Birkerød

Andre virksomheder i Frederiksberg C

SKFI Profil Holding ApS

CVR 41969504 · Administrations- og kontorserviceaktiviteter

CABINN A/S

CVR 28896662 · Drift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteter

Fellowmind Denmark A/S

CVR 25790936 · Computerprogrammering

Din Hjælperordning ApS

CVR 36939958 · Drift af hjemmehjælp

FAMKOP HOLDING ApS

CVR 25807936 · Ikke-finansielle holdingselskaber

NFLF HOLDING ApS

CVR 33493177 · Ikke-finansielle holdingselskaber

SB Creative ApS

CVR 44710986 · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

Noodle Joint ApS

CVR 44701553 · Ikke-finansielle holdingselskaber

I Scream Ice Cream ApS

CVR 44701057 · Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver, bortset fra til events

Goodwill Media ApS

CVR 44701049 · Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n.

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se NormanKreutzer Holding ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Frederiksberg C

Se alle i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber

Kan du stole på NormanKreutzer Holding ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med NormanKreutzer Holding ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

NormanKreutzer Holding ApS i kontekst

NormanKreutzer Holding ApS er en etableret aktør med 15 års dokumenteret drift inden for branchen Ikke-finansielle holdingselskaber, med hjemsted i Frederiksberg C. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 34048657, stiftet i 2011. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

NormanKreutzer Holding ApS opererer i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Frederiksberg C, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Frederiksberg C for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for NormanKreutzer Holding ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret NormanKreutzer Holding ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.