Visitkort: O-MEDIA ApS, CVR 35056440, Event catering, Brønderslev, NORMAL
Visitkort for O-MEDIA ApS (CVR 35056440) - genereret af CVRcheck.dk

O-MEDIA ApS

CVR: 35056440 NORMAL

Anpartsselskab · Event catering · Danmarksgade 1, 9700 Brønderslev · 2 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Event catering
Adresse
Danmarksgade 1, 9700 Brønderslev
Ansatte
2 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
80.000 DKK
Stiftet
2013-03-12 (13 år siden)
Kommune
Brønderslev
Region
Region Nordjylland

E-mail: denskaldedekok64@gmail.com

Telefon: 31477101

Om O-MEDIA ApS

O-MEDIA ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 35056440 beliggende på Danmarksgade 1 i 9700 Brønderslev (Brønderslev Kommune). Virksomheden opererer inden for "Event catering" (branchekode 562100). O-MEDIA ApS blev stiftet den 2013-03-12 og har dermed eksisteret i over 13 år. Med 2 ansatte klassificeres O-MEDIA ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 80.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for O-MEDIA ApS

100
Tillids-Score
Fremragende
28
Stabilitets-Score
Svag
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af O-MEDIA ApS

O-MEDIA ApS opnår en tillids-score på 100/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 28/100 (svag), med en egenkapital på -110.786 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af O-MEDIA ApS

Brønderslev er hjemsted for O-MEDIA ApS, en mikrovirksomhed inden for Event catering. Siden stiftelsen for 13 år siden har virksomheden vist evne til at tilpasse sig. Med en stab på 2 personer har O-MEDIA ApS en organisation der matcher en mikrovirksomhed-segmentet. O-MEDIA ApS har på nuværende tidspunkt ikke offentliggjort digitale årsrapporter. En klar mulighed for O-MEDIA ApS ligger i at udnytte den stigende efterspørgsel efter bæredygtige og plantebaserede menuer.

Forretningsindsigt

En typisk virksomhed i branchen opererer ofte med en flad organisationsstruktur, især de mindre aktører, hvor ejeren ofte er direkte involveret i den daglige drift og madlavning. Større virksomheder har typisk afdelinger for salg, køkken, logistik og administration. Medarbejderprofilen er divers og Det er desuden værd at bemærke, at De typiske kunder i event catering-branchen er både B2B og B2C. På B2B-siden omfatter det virksomheder, der afholder møder, konferencer, firmafester, produktlanceringer og jubilæer. Offentlige institutioner afholder også arrangementer, der kræver catering. B2C-segmentet dækker private individer og f Det skal også nævnes, at Virksomheder i branchen tilbyder et bredt spektrum af ydelser og produkter, der typisk omfatter alt fra simple frokostordninger til fuldskala gourmetoplevelser. Det typiske produktsortiment inkluderer buffetløsninger, portionsanrettede menuer, canapéer, tapas, grillmenuer, desserter og kagebord. Udo Branchen for event catering, klassificeret under branchekode 562100, omfatter virksomheder, der specialiserer sig i levering af mad- og drikkevarer til en bred vifte af arrangementer og begivenheder. Kerneaktiviteten består i at planlægge, forberede, levere og ofte servere kulinariske oplevelser, der er skræddersyet til specifikke kundekrav og arrangementets karakter. Værdikæden strækker sig fra indkøb af råvarer – ofte med fokus på kvalitet, bæredygtighed og lokalitet – over avanceret fødevaref

Risikovurdering

Med 13 års levetid har virksomheden viser evnen til at overleve i markedet. Uden tilgængelige regnskabsdata er det vanskeligt at vurdere den finansielle sundhed.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
-260.958 kr.
Egenkapital
-110.786 kr.
Aktiver
233.406 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1018332333O-MEDIA ApSDanmarksgade 1, 9700, BrønderslevEvent catering

Ofte stillede spørgsmål om O-MEDIA ApS

Hvad er O-MEDIA ApSs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for O-MEDIA ApS.
Hvordan sikrer O-MEDIA ApS kvaliteten af deres råvarer?
Kvalitetssikring er afgørende. Mange aktører i branchen prioriterer friske, ofte lokalt indkøbte råvarer og har etablerede processer for leverandørudvælgelse og fødevarehåndtering, der overholder gældende hygiejnestandarder.
Hvor mange ansatte har O-MEDIA ApS?
Virksomheden har 2 ansatte, hvilket gør den til en mikrovirksomhed.
Hvilken branche tilhører O-MEDIA ApS?
Virksomheden opererer i branchen "Event catering" (kode: 562100).
Hvad laver O-MEDIA ApS?
Som Anpartsselskab beskæftiger O-MEDIA ApS sig med Event catering fra Brønderslev.
Hvad er den typiske leveringsproces for catering fra O-MEDIA ApS i Brønderslev?
Leveringsprocessen involverer typisk transport af maden i specialudstyr, der opretholder den korrekte temperatur. Maden leveres ofte klar til anretning eller servering på stedet, og logistikken planlægges nøje for at sikre friskhed og punktlighed.
Hvor gammel er O-MEDIA ApS?
Med 13 års levetid har O-MEDIA ApS opereret siden 2013-03-12.
Er O-MEDIA ApS en aktiv virksomhed?
O-MEDIA ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Er O-MEDIA ApS aktivt?
Ja, O-MEDIA ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2013.
Hvad er CVR-nummeret for O-MEDIA ApS?
O-MEDIA ApS har CVR-nummer 35056440 og er registreret i Brønderslev. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer O-MEDIA ApS?
Carsten Olsen ejer O-MEDIA ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Event catering

WOK SHOP ApS

CVR 25362225 · Hellerup · 150 ansatte

MADMEDOMTANKE ApS

CVR 28132042 · Gentofte · 67 ansatte

Dabba ApS

CVR 42401382 · Aarhus C · 51 ansatte

nooncph ApS

CVR 42207047 · Nordhavn · 49 ansatte

KOKKEKOMPAGNIET ApS

CVR 28864167 · Kolding · 46 ansatte

Kalles Kaffe ApS

CVR 30553225 · København S · 45 ansatte

Andre virksomheder i Brønderslev

InventNORD & PakkecenterNORD ApS

CVR 32076084 · Pakkeriaktiviteter

Elektro Gruppen A/S

CVR 21522775 · Reparation og vedligeholdelse af elektrisk udstyr

Afinitas A/S

CVR 27412661 · Fremstilling af håndværktøj

GREEN INSTRUMENTS A/S

CVR 21459437 · Fremstilling af instrumenter og udstyr til måling, afprøvning og navigation

PM ENERGI A/S

CVR 27079784 · Fremstilling af elektriske motorer, generatorer og transformatorer

Martin Olsen, 969 Brønderslev ApS

CVR 43477595 · Detailhandel med dagligvarer i discountsupermarkeder

LM Klaus Larsen Holding ApS

CVR 37227080 · Ikke-finansielle holdingselskaber

SP Bolig ApS

CVR 37169374 · Anden udlejning af boliger

Midt Nord VVS ApS

CVR 37127973 · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg

Purple Farm ApS

CVR 36970669 · Landbrugskonsulenters aktiviteter

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

MOSQUITO CYKELCENTER LYSTRUP ApS

CVR 27339417 · Lystrup · 3 ansatte

ILT Invest ApS

CVR 45871746 · København K · 4 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

Se O-MEDIA ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Brønderslev

Se alle i branchen Event catering

Kan du stole på O-MEDIA ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med O-MEDIA ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

O-MEDIA ApS i kontekst

O-MEDIA ApS er en etableret aktør med 13 års dokumenteret drift inden for branchen Event catering, med hjemsted i Brønderslev. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 35056440, stiftet i 2013. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

O-MEDIA ApS opererer i branchen "Event catering", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Event catering for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Brønderslev, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Brønderslev for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for O-MEDIA ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret O-MEDIA ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.