Visitkort: ProTreatment Aarhus ApS, CVR 30550900, Fysio- og ergoterapi, Aarhus C, NORMAL
Visitkort for ProTreatment Aarhus ApS (CVR 30550900) - genereret af CVRcheck.dk

ProTreatment Aarhus ApS

CVR: 30550900 NORMAL

Anpartsselskab · Fysio- og ergoterapi · Vesterbro Torv 3, 8000 Aarhus C · 36 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Fysio- og ergoterapi
Adresse
Vesterbro Torv 3, 8000 Aarhus C
Ansatte
36 (lille virksomhed)
Selskabskapital
250.000 DKK
Stiftet
2007-06-26 (19 år siden)
Kommune
AARHUS
Region
Region Midtjylland

Om ProTreatment Aarhus ApS

ProTreatment Aarhus ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 30550900 beliggende på Vesterbro Torv 3 i 8000 Aarhus C (AARHUS Kommune). Virksomheden opererer inden for "Fysio- og ergoterapi" (branchekode 869500). ProTreatment Aarhus ApS blev stiftet den 2007-06-26 og har dermed eksisteret i over 19 år. Med 36 ansatte klassificeres ProTreatment Aarhus ApS som en lille virksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 250.000 DKK. Virksomheden har 5 produktionsenheder registreret.

Scoreoverblik for ProTreatment Aarhus ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
100
Stabilitets-Score
Fremragende
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af ProTreatment Aarhus ApS

ProTreatment Aarhus ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 100/100 (fremragende), med en egenkapital på 1.264.221 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af ProTreatment Aarhus ApS

Som registreret Anpartsselskab i Aarhus C er ProTreatment Aarhus ApS en aktør inden for Fysio- og ergoterapi. ProTreatment Aarhus ApS har opereret i 18 år, hvilket illustrerer en vis stabilitet. Virksomheden tæller 40 medarbejdere i segmentet ANTAL_20_49. For ProTreatment Aarhus ApS er der endnu ikke registreret maskinlæsbare regnskabsdata i det offentlige register. Investering i medarbejderudvikling og et attraktivt arbejdsmiljø er afgørende for langsigtet succes. Virksomheden er kendt for sin faglige ekspertise og sit patientcentrerede fokus.

Erhvervsmiljø i Aarhus C

Markedet for fysio- og ergoterapi i Danmark er kendetegnet ved en kombination af fragmentering og begyndende konsolidering. Antallet af udbydere er stort, og mange opererer som enkeltmandsvirksomheder eller små klinikker, hvilket skaber en intens lokal konkurrence. Samtidig ses en trend med større kæder og klinikker, der opkøber mindre aktører eller etablerer nye afdelinger. Markedsstørrelsen er betydelig og har en stabil vækstrate, drevet af en aldrende befolkning, øget fokus på forebyggelse og Samtidig Branchen for fysio- og ergoterapi (branchekode 869500) omfatter virksomheder, der leverer sundhedsydelser med fokus på at genoprette, vedligeholde eller forbedre fysisk funktion, mobilitet og selvstændighed hos patienter. Kerneaktiviteterne inkluderer diagnose, behandling, forebyggelse og rehabilitering af lidelser i bevægeapparatet samt funktionelle begrænsninger i hverdagsaktiviteter. Værdikæden Erhvervsmæssigt er Aarhus C karakteriseret ved et varieret udbud af virksomheder.

Operationelle signaler

Medarbejdertallet på 40 indikerer igangværende forretningsaktivitet. ProTreatment Aarhus ApS er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen med status NORMAL. Tilstedeværelsen af kontaktdata peger på en tilgængelig organisation. Den registrerede kapital er ikke oplyst.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
982.766 kr.
Egenkapital
1.264.221 kr.
Aktiver
4.123.956 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (5)

P-nummerNavnAdresseBranche
1019596504ProTreatment Aarhus CVesterbro Torv 3, 8000, Aarhus CFysio- og ergoterapi
1021437774FysioDanmark SkejbyBrendstrupgårdsvej 21, 8200, Aarhus NFysio- og ergoterapeuter
1026168305Fysio Danmark Aarhus (Arla)Sønderhøj 14, 8260, Viby JFysio- og ergoterapeuter
1026180836ProTreatment Aarhus ApS (Arla)Sønderhøj 46, 8260, Viby JFysio- og ergoterapi
1013399502ProTreatment Aarhus NNiels Juels Gade 82, 8200, Aarhus NFysio- og ergoterapi

Ofte stillede spørgsmål om ProTreatment Aarhus ApS

Hvor mange ansatte har ProTreatment Aarhus ApS?
ProTreatment Aarhus ApS råder over 40 medarbejdere (interval: ANTAL_20_49).
Hvordan booker jeg en tid hos ProTreatment Aarhus ApS i Aarhus C?
Tidsbestilling hos ProTreatment Aarhus ApS kan typisk ske via telefon, e-mail eller via en online bookingsystem på deres hjemmeside. Det anbefales at kontakte klinikken direkte for at aftale en tid, der passer dig.
Hvad laver ProTreatment Aarhus ApS?
ProTreatment Aarhus ApS er registreret inden for branchen "Fysio- og ergoterapi" med branchekode 869500. Virksomheden er med domicil i Aarhus C og er registreret som Anpartsselskab.
Er ProTreatment Aarhus ApS en aktiv virksomhed?
ProTreatment Aarhus ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvilke resultater kan jeg forvente af behandlinger hos ProTreatment Aarhus ApS i Aarhus C?
Resultaterne af behandlinger hos ProTreatment Aarhus ApS er typisk forbedret funktionsevne, reducerede smerter, øget mobilitet og en bedre livskvalitet. Behandlingsforløbet tilpasses dine individuelle mål og forventninger, og der lægges vægt på at give dig redskaber til selvhjælp.
Hvor holder ProTreatment Aarhus ApS til?
ProTreatment Aarhus ApS har adresse på Vesterbro Torv 3, 8000 Aarhus C.
Hvad er ProTreatment Aarhus ApSs seneste regnskab?
ProTreatment Aarhus ApS har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Er ProTreatment Aarhus ApS aktivt?
Ja, ProTreatment Aarhus ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2007.
Hvad er CVR-nummeret for ProTreatment Aarhus ApS?
ProTreatment Aarhus ApS har CVR-nummer 30550900 og er registreret i Aarhus C. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer ProTreatment Aarhus ApS?
ProTreatment Holding ApS, AiiGoo Holding ApS ejer ProTreatment Aarhus ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Fysio- og ergoterapi

CITYFYS A/S

CVR 29396086 · København V · 83 ansatte

Nordic Netcare ApS

CVR 29306915 · København Ø · 75 ansatte

EMCARE ApS

CVR 29513538 · Esbjerg · 64 ansatte

FysioDanmark Aalborg ApS

CVR 30550366 · Aalborg · 57 ansatte

NØRREBRO FYSIOTERAPI ApS

CVR 31269636 · København N · 55 ansatte

Cervello Øst ApS

CVR 42364282 · Roskilde · 47 ansatte

Andre virksomheder i Aarhus C

SYSTEMATIC A/S

CVR 78834412 · Computerprogrammering

AB Family Invest ApS

CVR 43922580 · Ikke-finansielle holdingselskaber

TIVOLI FRIHEDEN A/S

CVR 12503997 · Drift af forlystelsesparker o.lign.

TakeFive ApS

CVR 42827827 · Ikke-finansielle holdingselskaber

APM Terminals - Aarhus A/S

CVR 32658393 · Godshåndtering

DANSKE COMMODITIES A/S

CVR 28113951 · Anden handel med elektricitet

IS ApS

CVR 45493237 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Fællesskabets Hus ApS

CVR 45492524 · Udlejning af erhvervsejendomme

Maria Juul Jensen ApS

CVR 45490572 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Barely Holding ApS

CVR 45489167 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Virksomheder i samme størrelse

DK ROOF A/S

CVR 37926434 · Aulum · 41 ansatte

SS Import & Eksport ApS

CVR 41514469 · Birkerød · 19 ansatte

AQUAGAIN - FOLDING SMED A/S

CVR 54249616 · Brørup · 52 ansatte

KJÆRSGAARD AUTO. AALBORG A/S

CVR 65782928 · Aalborg · 53 ansatte

BRYGGENS SPISEHUS ApS

CVR 28314124 · København S · 42 ansatte

Mester Jacob Hadsten ApS

CVR 45716198 · Hadsten · 29 ansatte

Se ProTreatment Aarhus ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Aarhus C

Se alle i branchen Fysio- og ergoterapi

Kan du stole på ProTreatment Aarhus ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med ProTreatment Aarhus ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

ProTreatment Aarhus ApS i kontekst

ProTreatment Aarhus ApS er en etableret aktør med 19 års dokumenteret drift inden for branchen Fysio- og ergoterapi, med hjemsted i Aarhus C. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 30550900, stiftet i 2007. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

ProTreatment Aarhus ApS opererer i branchen "Fysio- og ergoterapi", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Fysio- og ergoterapi for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Aarhus C, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Aarhus C for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for ProTreatment Aarhus ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret ProTreatment Aarhus ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.