Visitkort: Raffinit Udlejning ApS, CVR 45749436, Anden udlejning af boliger, Aarhus N, NORMAL
Visitkort for Raffinit Udlejning ApS (CVR 45749436) - genereret af CVRcheck.dk

Raffinit Udlejning ApS

CVR: 45749436 NORMAL

Anpartsselskab · Anden udlejning af boliger · Thorshavnsgade 24, 8200 Aarhus N

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Anden udlejning af boliger
Adresse
Thorshavnsgade 24, 8200 Aarhus N
Selskabskapital
250.000 DKK
Stiftet
2025-07-01 (1 år siden)
Kommune
AARHUS
Region
Region Midtjylland

Om Raffinit Udlejning ApS

Raffinit Udlejning ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 45749436 beliggende på Thorshavnsgade 24 i 8200 Aarhus N (AARHUS Kommune). Virksomheden opererer inden for "Anden udlejning af boliger" (branchekode 682030). Raffinit Udlejning ApS blev stiftet den 2025-07-01 og har dermed eksisteret i over 1 år. Selskabskapitalen er registreret til 250.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Raffinit Udlejning ApS

60
Tillids-Score
God
0
Stabilitets-Score
Kritisk
35
Aktivitets-Score
Svag

Vurdering af Raffinit Udlejning ApS

Raffinit Udlejning ApS opnår en tillids-score på 60/100, hvilket indikerer god troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 0/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 35/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af Raffinit Udlejning ApS

Inden for Anden udlejning af boliger finder vi Raffinit Udlejning ApS, en virksomhed med hjemsted i Aarhus N. Virksomheden er startet for 0 år siden og er dermed i en tidlig fase. Virksomheder i Anden udlejning af boliger kan i visse tilfælde være fritaget for digital offentliggørelse af årsrapporter. Den fremtidige vækst for Raffinit Udlejning ApS i Aarhus N kan ligge i at implementere avancerede digitale løsninger til ejendomsadministration.

Erhvervsmiljø i Aarhus N

I tillæg hertil Branchen 'Anden udlejning af boliger' (DB07: 682030) omfatter virksomheder, der primært beskæftiger sig med udlejning af egne eller leasede boligejendomme – herunder lejligheder, huse og andre beboelsesejendomme. Dette adskiller sig fra udlejning af erhvervsejendomme eller korttidsudlejning såsom ferieboliger, der falder under andre koder. Kernen i forretningen er at erhverve, eje, forvalte og udl Erhvervsmæssigt er Aarhus N karakteriseret ved et varieret udbud af virksomheder.

Operationelle signaler

Der er ingen registrerede medarbejdere, hvilket kan indikere en holdingstruktur eller enkeltmandsvirksomhed. Raffinit Udlejning ApS er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen med status NORMAL. Registrerede kontaktoplysninger peger på en åben virksomhed. Selskabskapitalen er registreret til ikke oplyst.

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1031505913Raffinit Udlejning ApSThorshavnsgade 24, 8200, Aarhus NAnden udlejning af boliger

Ofte stillede spørgsmål om Raffinit Udlejning ApS

Hvor holder Raffinit Udlejning ApS til?
Raffinit Udlejning ApS har adresse på Thorshavnsgade 24, 8200 Aarhus N.
Hvilken branche tilhører Raffinit Udlejning ApS?
Ifølge CVR er Raffinit Udlejning ApS klassificeret under "Anden udlejning af boliger" (682030).
Er Raffinit Udlejning ApS en aktiv virksomhed?
Raffinit Udlejning ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvad er Raffinit Udlejning ApSs seneste regnskab?
Raffinit Udlejning ApS har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Hvor gammel er Raffinit Udlejning ApS?
Stiftelsesdatoen for Raffinit Udlejning ApS er ikke registreret i de tilgængelige data.
Er Raffinit Udlejning ApS aktivt?
Ja, Raffinit Udlejning ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Raffinit Udlejning ApS?
Raffinit Udlejning ApS har CVR-nummer 45749436 og er registreret i Aarhus N. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Raffinit Udlejning ApS?
Rasmus Winther Zakarias ejer Raffinit Udlejning ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Anden udlejning af boliger

MONICA-LEASING A/S

CVR 71229211 · København V · 254 ansatte

Ejendomsselskabet Gaia A/S

CVR 41027614 · Randers C · 68 ansatte

LB Living ApS

CVR 38373226 · Randers SØ · 62 ansatte

JP Ejendomme Slagelse ApS

CVR 30900340 · Slagelse · 45 ansatte

Hedan Ejendomme Aps

CVR 38904809 · Køge · 40 ansatte

Feriepartner Marielyst ApS

CVR 38214632 · Væggerløse · 32 ansatte

FINN BENTZENS INVEST A/S

CVR 46138511 · Hillerød · 2 ansatte

Liseborgvej 70 ApS

CVR 46137930 · Viborg

BRYLLE MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S

CVR 46137116 · Tommerup · 2 ansatte

Borupvej 1 ApS

CVR 46135636 · Smørum

Andre virksomheder i Aarhus N

VESTAS CENTRAL EUROPE A/S

CVR 28118236 · Formidlingsaktiviteter i forbindelse med specialiserede bygge- og anlægsarbejder

Wind Power Development India A/S

CVR 41261234 · Investering for egen regning

Vestas Infrastructure Invest ApS

CVR 37993921 · Anden finansiel formidling i.a.n.

VESTAS MEDITERRANEAN A/S

CVR 28118201 · Formidlingsaktiviteter i forbindelse med specialiserede bygge- og anlægsarbejder

GIAS Holding ApS

CVR 40251030 · Ikke-finansielle holdingselskaber

SEGES Innovation P/S

CVR 42909769 · Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik

Fliva Global RE ApS

CVR 43365290 · Anden udgivelse af software

MP Ejendomme Kristrupvej ApS

CVR 43362976 · Udlejning af erhvervsejendomme

ANYDAY Finance A/S

CVR 43335154 · Andre kreditselskabers aktiviteter

Søren Spring Holding ApS

CVR 43324594 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Se Raffinit Udlejning ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Aarhus N

Se alle i branchen Anden udlejning af boliger

Kan du stole på Raffinit Udlejning ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Raffinit Udlejning ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Raffinit Udlejning ApS i kontekst

Raffinit Udlejning ApS er en ung virksomhed under opbygning inden for branchen Anden udlejning af boliger, med hjemsted i Aarhus N. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 45749436, stiftet i 2025. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Raffinit Udlejning ApS opererer i branchen "Anden udlejning af boliger", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Anden udlejning af boliger for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Aarhus N, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Aarhus N for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Raffinit Udlejning ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Raffinit Udlejning ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.