Visitkort: REFICIENS ApS, CVR 36901071, Detailhandel med kioskvarer, Søborg, NORMAL
Visitkort for REFICIENS ApS (CVR 36901071) - genereret af CVRcheck.dk

REFICIENS ApS

CVR: 36901071 NORMAL

Anpartsselskab · Detailhandel med kioskvarer · Buddingevej 195, 2860 Søborg · 73 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Detailhandel med kioskvarer
Adresse
Buddingevej 195, 2860 Søborg
Ansatte
73 (mellemstor virksomhed)
Selskabskapital
50.000 DKK
Stiftet
2015-05-20 (11 år siden)
Kommune
GLADSAXE
Region
Region Hovedstaden

Om REFICIENS ApS

REFICIENS ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 36901071 beliggende på Buddingevej 195 i 2860 Søborg (GLADSAXE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Detailhandel med kioskvarer" (branchekode 471110). REFICIENS ApS blev stiftet den 2015-05-20 og har dermed eksisteret i over 11 år. Med 73 ansatte klassificeres REFICIENS ApS som en mellemstor virksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 50.000 DKK. Virksomheden har 6 produktionsenheder registreret.

Scoreoverblik for REFICIENS ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
80
Stabilitets-Score
Fremragende
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af REFICIENS ApS

REFICIENS ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 80/100 (fremragende), med en egenkapital på 695.397 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af REFICIENS ApS

REFICIENS ApS er en mellemstor virksomhed med adresse i Søborg, der har forretning inden for Detailhandel med kioskvarer. Virksomheden blev stiftet for 11 år siden og har opnået en etableret position. Virksomheden har i sin organisation 73 medarbejdere i segmentet ANTAL_50_99. REFICIENS ApS har på nuværende tidspunkt ikke offentliggjort digitale årsrapporter. Med en omsætning på ikke offentliggjort demonstrerer REFICIENS ApS i Søborg sin evne til at navigere i et konkurrencepræget marked og imødekomme forbrugernes behov for hurtige indkøb. Den personlige betjening og den lokale forankring er nøgleelementer, der skaber værdi for kunderne hos REFICIENS ApS i Søborg, og adskiller virksomheden fra større kæder.

Forretningsindsigt

Som supplement Virksomheder i branchen tilbyder et bredt spektrum af produkter og ydelser. Produktsortimentet inkluderer typisk tobaksvarer, slik, chokolade, snacks, sodavand, vand, øl, aviser, magasiner, ugeblade, lotteri, frimærker, og i stigende grad også kaffe-to-go, bake-off, færdigretter, og et udvalg af bas Branchen 'Detailhandel med kioskvarer' (branchekode 471110) omfatter virksomheder, der primært beskæftiger sig med salg af et bredt, men ofte begrænset, sortiment af dagligvarer og impulsvarer til slutforbrugere. Kerneaktiviteterne inkluderer indkøb, lagerstyring, og direkte salg af produkter som aviser, magasiner, tobak, slik, drikkevarer, lotteri, og i stigende grad også convenience-produkter som færdigretter, kaffe to-go og basale dagligvarer. Værdikæden strækker sig fra grossister og produce En typisk virksomhed i branchen opererer med en flad organisationsstruktur, ofte med en ejer/leder og et team af medarbejdere, der dækker åbningstiderne. Medarbejderprofilen er præget af kundeserviceminded personale, der kan håndtere et hurtigt arbejdsmiljø og et varieret produktsortiment. Teknologi I samme kontekst De typiske kunder i branchen er primært B2C-forbrugere, der søger hurtig og bekvem adgang til varer. Kundesegmenterne er brede og omfatter alt fra pendlere, der køber morgenkaffe og aviser, til unge, der handler slik og drikkevarer, og lokalbefolkningen, der hurtigt skal supplere dagligvarer uden at

Risikovurdering

Levetiden på 11 år placerer REFICIENS ApS blandt de mere etablerede virksomheder. Manglen på offentlige regnskaber gør det svært at bedømme den finansielle situation.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
616.473 kr.
Egenkapital
695.397 kr.
Aktiver
5.805.700 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (6)

P-nummerNavnAdresseBranche
10250281357-Eleven Butik 13Nørre Voldgade 60, 1358, København KDetailhandel med kioskvarer
10214425147-Eleven Butik 66Artillerivej 50, 2300, København SKøbmænd og døgnkiosker
10237807517-Eleven Butik 70Amagerbrogade 173, 2300, København SKøbmænd og døgnkiosker
10280262227-Eleven Butik 92Kongens Nytorv 21, 1050, København KDetailhandel med kioskvarer
10204207707-Eleven Butik 4Amagerbrogade 43, 2300, København SDetailhandel med kioskvarer
10273226857-Eleven Butik 18Falkoner Alle 11, 2000, FrederiksbergDetailhandel med kioskvarer

Ofte stillede spørgsmål om REFICIENS ApS

Hvad adskiller REFICIENS ApS fra andre detailhandlere i Søborg?
REFICIENS ApS adskiller sig ved sit fokus på bekvemmelighed, ofte med længere åbningstider og en strategisk beliggenhed i Søborg. Virksomheden tilbyder et kurateret sortiment af 'nødvendigheder' og impulsvarer, der imødekommer hurtige indkøbsbehov.
Hvor mange ansatte har REFICIENS ApS?
Virksomheden har 73 ansatte, hvilket gør den til en mellemstor virksomhed.
Hvor gammel er REFICIENS ApS?
Virksomheden har eksisteret i 11 år siden den blev grundlagt.
Hvad er REFICIENS ApSs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for REFICIENS ApS.
Hvilken branche tilhører REFICIENS ApS?
Virksomheden opererer i branchen "Detailhandel med kioskvarer" (kode: 471110).
Hvad laver REFICIENS ApS?
Som Anpartsselskab beskæftiger REFICIENS ApS sig med Detailhandel med kioskvarer fra Søborg.
Hvilke betalingsmuligheder tilbydes hos REFICIENS ApS i Søborg?
Hos REFICIENS ApS i Søborg kan kunder typisk betale med gængse betalingskort samt mobile betalingsløsninger som MobilePay, hvilket sikrer en hurtig og effektiv ekspedition.
Hvor holder REFICIENS ApS til?
Virksomheden er beliggende i Søborg, GLADSAXE.
Er REFICIENS ApS aktivt?
Ja, REFICIENS ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2015.
Hvad er CVR-nummeret for REFICIENS ApS?
REFICIENS ApS har CVR-nummer 36901071 og er registreret i Søborg. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer REFICIENS ApS?
Moe Muhsen, Moe Muhsen ejer REFICIENS ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Detailhandel med kioskvarer

DSB Service & Retail A/S

CVR 10882230 · Taastrup · 903 ansatte

TCB RETAIL ApS

CVR 31623197 · Taastrup · 346 ansatte

ANDERSEN-DAHL ApS

CVR 32056598 · Haslev · 85 ansatte

NYBRO & ELLEMOSE ApS

CVR 31257069 · Søborg · 76 ansatte

EMURLAHI ApS

CVR 27367364 · Søborg · 73 ansatte

MAX JØRGENSEN ApS

CVR 29152632 · Søborg · 69 ansatte

Attraction R ApS

CVR 42597546 · Aalborg · 1 ansatte

Pakkepunktet ApS

CVR 42524840 · Trige · 1 ansatte

GroBasket ApS

CVR 42485454 · Søborg · 3 ansatte

Skæring Nærkøb ApS

CVR 42464481 · Egå · 2 ansatte

Andre virksomheder i Søborg

NCC Kronløbsøen I/S

CVR 40382917 · Opførelse af bygninger

HNB Fjernvarme I/S

CVR 39575515 · Anlæg af ledningsnet til væsker

Vandlinjen Entreprise Konsortium, VEK I/S

CVR 43057561 · Anlæg af ledningsnet til væsker

Konsortium NCC - Brøndum I/S

CVR 42658898 · Opførelse af bygninger

NCC SMET Kalvebod Konsortiet I/S

CVR 42738557 · Opførelse af bygninger

ISS GLOBAL A/S

CVR 21408395 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Calibras Holding ApS

CVR 46211227 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Twister Rengøring ApS

CVR 46208110 · Almindelig rengøring i bygninger

Seckin Holding ApS

CVR 46207963 · Ikke-finansielle holdingselskaber

La Miro ApS

CVR 46201795 · Servering af mad i restauranter og caféer

Virksomheder i samme størrelse

DK ROOF A/S

CVR 37926434 · Aulum · 41 ansatte

AQUAGAIN - FOLDING SMED A/S

CVR 54249616 · Brørup · 52 ansatte

KJÆRSGAARD AUTO. AALBORG A/S

CVR 65782928 · Aalborg · 53 ansatte

BRYGGENS SPISEHUS ApS

CVR 28314124 · København S · 42 ansatte

Titan ApS

CVR 55164711 · Ringsted · 119 ansatte

SHS BYG A/S

CVR 55915113 · Lemvig · 42 ansatte

Se REFICIENS ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Søborg

Se alle i branchen Detailhandel med kioskvarer

Kan du stole på REFICIENS ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med REFICIENS ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

REFICIENS ApS i kontekst

REFICIENS ApS er en etableret aktør med 11 års dokumenteret drift inden for branchen Detailhandel med kioskvarer, med hjemsted i Søborg. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 36901071, stiftet i 2015. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

REFICIENS ApS opererer i branchen "Detailhandel med kioskvarer", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Detailhandel med kioskvarer for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Søborg, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Søborg for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for REFICIENS ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret REFICIENS ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.