Visitkort: Reno Skadedyrsservice ApS, CVR 43947729, Anden rengøring, Gørløse, NORMAL
Visitkort for Reno Skadedyrsservice ApS (CVR 43947729) - genereret af CVRcheck.dk

Reno Skadedyrsservice ApS

CVR: 43947729 NORMAL

Anpartsselskab · Anden rengøring · Strøvej 92, 3330 Gørløse · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Anden rengøring
Adresse
Strøvej 92, 3330 Gørløse
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2023-03-23 (3 år siden)
Kommune
HILLERØD
Region
Region Hovedstaden

Om Reno Skadedyrsservice ApS

Reno Skadedyrsservice ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 43947729 beliggende på Strøvej 92 i 3330 Gørløse (HILLERØD Kommune). Virksomheden opererer inden for "Anden rengøring" (branchekode 812300). Reno Skadedyrsservice ApS blev stiftet den 2023-03-23 og har dermed eksisteret i over 3 år. Med 1 ansatte klassificeres Reno Skadedyrsservice ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Reno Skadedyrsservice ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
21
Stabilitets-Score
Svag
85
Aktivitets-Score
Fremragende

Vurdering af Reno Skadedyrsservice ApS

Reno Skadedyrsservice ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 21/100 (svag), med en egenkapital på -171.878 kr.. Aktivitets-scoren er 85/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af Reno Skadedyrsservice ApS

Reno Skadedyrsservice ApS er blandt de virksomheder i Gørløse, der har aktiviteter inden for Anden rengøring. Virksomheden er startet for 3 år siden og er dermed i en tidlig fase. Regnskabsdata er ikke offentligt tilgængelige for denne virksomhed. Reno Skadedyrsservice ApS i Gørløse er en førende aktør inden for specialiseret rengøring, der leverer skræddersyede løsninger til komplekse behov.

Erhvervsmiljø i Gørløse

Konkurrencesituationen i branchen er præget af både specialisering og fragmentering. Markedsstørrelsen er betydelig og har oplevet en stabil vækst, drevet af øgede krav til hygiejne, sikkerhed og vedligeholdelse i erhvervslivet samt en stigende efterspørgsel efter specialiserede ydelser. Vækstraten forventes at fortsætte i 2025-2026, især inden for grønne og bæredygtige rengøringsløsninger, samt teknologidrevet effektivisering. Branchen er fragmenteret med et stort antal små og mellemstore virks Erhvervsmæssigt er Gørløse karakteriseret ved et varieret udbud af virksomheder. Hertil kommer, at Branchen 'Anden rengøring' (branchekode 812300) dækker over en bred vifte af specialiserede rengøringsydelser, der adskiller sig fra almindelig kontor- eller institutionsrengøring. Kerneaktiviteterne omfatter typisk rengøring af særligt vanskelige, teknisk krævende eller nicheprægede områder og genstande. Dette kan inkludere industrianlæg, produktionsudstyr, specialkøretøjer, skibe, solcelleanlæg,

Operationelle signaler

Fraværet af registrerede medarbejdere tyder på en holdingstruktur eller freelance-operation. Den aktive CVR-status bekræfter, at Reno Skadedyrsservice ApS er i drift. Tilstedeværelsen af kontaktdata peger på en tilgængelig organisation. Selskabskapitalen er registreret til ikke oplyst.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
-141.077 kr.
Egenkapital
-171.878 kr.
Aktiver
106.037 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1029166842Reno Skadedyrsservice ApSStrøvej 92, 3330, GørløseAnden rengøring

Ofte stillede spørgsmål om Reno Skadedyrsservice ApS

Hvor holder Reno Skadedyrsservice ApS til?
Reno Skadedyrsservice ApS har sit domicil i Gørløse, med adressen Strøvej 92.
Hvad er forskellen på almindelig rengøring og den service Reno Skadedyrsservice ApS tilbyder?
Forskellen ligger i kompleksiteten og specialiseringen. Hvor almindelig rengøring dækker dagligdags opgaver, fokuserer Reno Skadedyrsservice ApS på opgaver, der kræver særlig viden, avanceret udstyr, specifikke sikkerhedsprocedurer og ofte en projektbaseret tilgang til at løse unikke rengøringsudfordringer.
Er Reno Skadedyrsservice ApS en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er Reno Skadedyrsservice ApSs status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Er Reno Skadedyrsservice ApS i Gørløse certificeret til at udføre specifikke rengøringsopgaver?
Mange virksomheder inden for specialrengøring besidder relevante certificeringer, f.eks. inden for arbejdsmiljø (OHSAS), miljøledelse (ISO 14001) eller kvalitet (ISO 9001), samt specifikke kursusbeviser for arbejde i højden eller med farlige stoffer. Det anbefales at kontakte Reno Skadedyrsservice ApS direkte for specifikke oplysninger om deres certificeringer.
Hvor mange ansatte har Reno Skadedyrsservice ApS?
Der er ikke registreret medarbejdertal for Reno Skadedyrsservice ApS. Det kan betyde, at virksomheden er et holdingselskab eller en enkeltmandsvirksomhed.
Hvad er Reno Skadedyrsservice ApSs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for Reno Skadedyrsservice ApS.
Hvad laver Reno Skadedyrsservice ApS?
Som Anpartsselskab beskæftiger Reno Skadedyrsservice ApS sig med Anden rengøring fra Gørløse.
Hvilken branche tilhører Reno Skadedyrsservice ApS?
Reno Skadedyrsservice ApS er registreret under branchen "Anden rengøring" med branchekode 812300.
Er Reno Skadedyrsservice ApS aktivt?
Ja, Reno Skadedyrsservice ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2023.
Hvad er CVR-nummeret for Reno Skadedyrsservice ApS?
Reno Skadedyrsservice ApS har CVR-nummer 43947729 og er registreret i Gørløse. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Reno Skadedyrsservice ApS?
Preben Reno Jensen ejer Reno Skadedyrsservice ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Anden rengøring

Recover ApS

CVR 35041699 · Hvidovre · 261 ansatte

Cleansafe A/S

CVR 26399467 · Vejle · 226 ansatte

RENTOKIL INITIAL A/S

CVR 68405017 · Glostrup · 158 ansatte

A/S MORTALIN

CVR 24385914 · Haslev · 156 ansatte

ANTICIMEX A/S

CVR 21766488 · Ishøj · 118 ansatte

KILTIN A/S

CVR 15000848 · Vallensbæk · 73 ansatte

Andre virksomheder i Gørløse

ELOS MEDTECH PINOL A/S

CVR 13746184 · Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil

Ærligt Frederikssund ApS

CVR 42624373 · Servering af mad i restauranter og caféer

Restaurant ilden Næstved Aps

CVR 37597295 · Servering af mad i restauranter og caféer

KIK Hillerød ApS

CVR 41064889 · Servering af mad i restauranter og caféer

CAFE KIK ApS

CVR 30922336 · Servering af mad i restauranter og caféer

Greyscape ApS

CVR 43995057 · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se Reno Skadedyrsservice ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Gørløse

Se alle i branchen Anden rengøring

Kan du stole på Reno Skadedyrsservice ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Reno Skadedyrsservice ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Reno Skadedyrsservice ApS i kontekst

Reno Skadedyrsservice ApS er en aktiv virksomhed med 3 års markedshistorik inden for branchen Anden rengøring, med hjemsted i Gørløse. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 43947729, stiftet i 2023. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Reno Skadedyrsservice ApS opererer i branchen "Anden rengøring", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Anden rengøring for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Gørløse, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Gørløse for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Reno Skadedyrsservice ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Reno Skadedyrsservice ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.