Visitkort: SCH EJENDOMME ApS, CVR 33362838, Anden udlejning af boliger, Aarhus V, NORMAL
Visitkort for SCH EJENDOMME ApS (CVR 33362838) - genereret af CVRcheck.dk

SCH EJENDOMME ApS

CVR: 33362838 NORMAL

Anpartsselskab · Anden udlejning af boliger · Haslevangsvej 13, 8210 Aarhus V

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Anden udlejning af boliger
Adresse
Haslevangsvej 13, 8210 Aarhus V
Selskabskapital
80.000 DKK
Stiftet
2010-12-11 (16 år siden)
Kommune
AARHUS
Region
Region Midtjylland

E-mail: lina@bunks.dk

Telefon: 86945066

Om SCH EJENDOMME ApS

SCH EJENDOMME ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 33362838 beliggende på Haslevangsvej 13 i 8210 Aarhus V (AARHUS Kommune). Virksomheden opererer inden for "Anden udlejning af boliger" (branchekode 682030). SCH EJENDOMME ApS blev stiftet den 2010-12-11 og har dermed eksisteret i over 16 år. Selskabskapitalen er registreret til 80.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for SCH EJENDOMME ApS

100
Tillids-Score
Fremragende
55
Stabilitets-Score
Moderat
55
Aktivitets-Score
Moderat

Vurdering af SCH EJENDOMME ApS

SCH EJENDOMME ApS opnår en tillids-score på 100/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 55/100 (moderat), med en egenkapital på 1.965.636 kr.. Aktivitets-scoren er 55/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af SCH EJENDOMME ApS

SCH EJENDOMME ApS er en Aarhus V-baseret Anpartsselskab som beskæftiger sig med Anden udlejning af boliger. SCH EJENDOMME ApS har opereret i 15 år, hvilket bekræfter en vis stabilitet. Regnskabsoplysninger for SCH EJENDOMME ApS er ikke tilgængelige i digital form. SCH EJENDOMME ApS, beliggende i Aarhus V, er en central aktør inden for udlejning af boligejendomme i Danmark. Med en portefølje af boligejendomme kan det kræve betydelige investeringer at opfylde fremtidige standarder, hvilket kan påvirke rentabiliteten og den fremtidige vækst, især hvis ikke offentliggjort ikke understøtter nødvendige opgraderinger.

Forretningsindsigt

Branchen 'Anden udlejning af boliger' (DB07: 682030) omfatter virksomheder, der primært beskæftiger sig med udlejning af egne eller leasede boligejendomme – herunder lejligheder, huse og andre beboelsesejendomme. Dette adskiller sig fra udlejning af erhvervsejendomme eller korttidsudlejning såsom ferieboliger, der falder under andre koder. Kernen i forretningen er at erhverve, eje, forvalte og udleje boliger til private lejere. Kunderne er primært private husstande, studerende og enkeltpersoner,

Erhvervsmiljø i Aarhus V

Det lokale erhvervsliv spænder bredt med aktiviteter i mange sektorer. Derudover Branchen 'Anden udlejning af boliger' (DB07: 682030) omfatter virksomheder, der primært beskæftiger sig med udlejning af egne eller leasede boligejendomme – herunder lejligheder, huse og andre beboelsesejendomme. Dette adskiller sig fra udlejning af erhvervsejendomme eller korttidsudlejning såsom ferieboliger, der falder under andre koder. Kernen i forretningen er at erhverve, eje, forvalte og udl

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
-174.275 kr.
Egenkapital
1.965.636 kr.
Aktiver
6.932.677 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1016499559SCH EJENDOMME ApSHaslevangsvej 13, 8210, Aarhus VAnden udlejning af boliger

Ofte stillede spørgsmål om SCH EJENDOMME ApS

Hvordan håndterer SCH EJENDOMME ApS vedligeholdelse af ejendomme?
SCH EJENDOMME ApS har en struktureret tilgang til ejendomsvedligeholdelse. Afhængigt af virksomhedens størrelse og ressourcer (og antallet af ansatte, hvis kendt), kan dette involvere interne medarbejdere eller samarbejde med eksterne håndværkere og servicevirksomheder for at sikre, at ejendommene er velholdte og lever op til lejernes forventninger.
Hvad er SCH EJENDOMME ApSs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for SCH EJENDOMME ApS.
Hvad er SCH EJENDOMME ApSs CVR-nummer?
CVR-nummeret for SCH EJENDOMME ApS er 33362838, registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvor gammel er SCH EJENDOMME ApS?
Med 15 års levetid har SCH EJENDOMME ApS opereret siden 2010-12-11.
Hvad laver SCH EJENDOMME ApS?
SCH EJENDOMME ApS er registreret inden for branchen "Anden udlejning af boliger" med branchekode 682030. Virksomheden er beliggende i Aarhus V og er registreret som Anpartsselskab.
Hvad er SCH EJENDOMME ApSs erfaring med ejendomsudlejning i Aarhus V?
Med 15 års erfaring i branchen har SCH EJENDOMME ApS opbygget betydelig ekspertise inden for ejendomsudlejning i Aarhus V. Denne lange historie vidner om en solid forståelse af det lokale boligmarked og en evne til at drive en stabil forretning.
Hvor mange ansatte har SCH EJENDOMME ApS?
Medarbejdertallet for SCH EJENDOMME ApS er uoplyst i CVR-registeret.
Hvilken branche tilhører SCH EJENDOMME ApS?
SCH EJENDOMME ApS er registreret under branchen "Anden udlejning af boliger" med branchekode 682030.
Er SCH EJENDOMME ApS aktivt?
Ja, SCH EJENDOMME ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2010.
Hvad er CVR-nummeret for SCH EJENDOMME ApS?
SCH EJENDOMME ApS har CVR-nummer 33362838 og er registreret i Aarhus V. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer SCH EJENDOMME ApS?
P Bunk Holding ApS, D Bunk Holding ApS, K Bunk Holding ApS ejer SCH EJENDOMME ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Anden udlejning af boliger

MONICA-LEASING A/S

CVR 71229211 · København V · 254 ansatte

Ejendomsselskabet Gaia A/S

CVR 41027614 · Randers C · 68 ansatte

LB Living ApS

CVR 38373226 · Randers SØ · 62 ansatte

JP Ejendomme Slagelse ApS

CVR 30900340 · Slagelse · 45 ansatte

Hedan Ejendomme Aps

CVR 38904809 · Køge · 40 ansatte

Feriepartner Marielyst ApS

CVR 38214632 · Væggerløse · 32 ansatte

Nordivo Capital ApS

CVR 45655164 · Frederikssund

Northern Estates ApS

CVR 45655008 · Frederiksværk

Greywell Danica ApS

CVR 45654664 · Otterup

JBT Gruppen ApS

CVR 45653463 · Odense SV

Andre virksomheder i Aarhus V

VIKTECH P/S

CVR 34046603 · Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling

A priori ApS

CVR 42186236 · Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling

Generaxion A/S

CVR 31189810 · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

CPH Service ApS

CVR 40182896 · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.

NPP Renewables ApS

CVR 41137290 · Anden teknisk rådgivning

Maersk Logistics & Services Denmark A/S

CVR 75085818 · Andre støtteaktiviteter i forbindelse med transport

Se SCH EJENDOMME ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Aarhus V

Se alle i branchen Anden udlejning af boliger

Kan du stole på SCH EJENDOMME ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med SCH EJENDOMME ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

SCH EJENDOMME ApS i kontekst

SCH EJENDOMME ApS er en etableret aktør med 16 års dokumenteret drift inden for branchen Anden udlejning af boliger, med hjemsted i Aarhus V. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 33362838, stiftet i 2010. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

SCH EJENDOMME ApS opererer i branchen "Anden udlejning af boliger", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Anden udlejning af boliger for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Aarhus V, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Aarhus V for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for SCH EJENDOMME ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret SCH EJENDOMME ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.