Visitkort: Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS, CVR 37546925, Anden finansiel formidling i.a.n., Frederiksberg, NORMAL
Visitkort for Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS (CVR 37546925) - genereret af CVRcheck.dk

Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS

CVR: 37546925 NORMAL

Anpartsselskab · Anden finansiel formidling i.a.n. · Nordre Fasanvej 150, 2000 Frederiksberg

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Anden finansiel formidling i.a.n.
Adresse
Nordre Fasanvej 150, 2000 Frederiksberg
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2016-03-14 (10 år siden)
Kommune
FREDERIKSBERG
Region
Region Hovedstaden

Om Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS

Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 37546925 beliggende på Nordre Fasanvej 150 i 2000 Frederiksberg (FREDERIKSBERG Kommune). Virksomheden opererer inden for "Anden finansiel formidling i.a.n." (branchekode 649990). Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS blev stiftet den 2016-03-14 og har dermed eksisteret i over 10 år. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
40
Stabilitets-Score
Moderat
65
Aktivitets-Score
God

Vurdering af Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS

Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 40/100 (moderat), med en egenkapital på -36.179 kr.. Aktivitets-scoren er 65/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS

I Frederiksberg finder man Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS - en virksomhed der arbejder med Anden finansiel formidling i.a.n.. Virksomheden er relativt ung med 10 år bag sig, men har etableret sig i branchen. Regnskabsoplysninger for Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS er ikke tilgængelige i digital form. En af de primære risici for Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS i Frederiksberg er den stigende regulatoriske byrde. Deres struktur og forretningsmodel er sandsynligvis skræddersyet til at imødekomme specifikke behov hos ejere eller en afgrænset kundegruppe, hvilket er karakteristisk for mange aktører i denne branche. Med uoplyst antal ansatte og en anslået alder på 10 år, bidrager Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS til den danske økonomi ved at facilitere kapitalstrømme og skabe værdi for sine interessenter.

Konkurrenceposition

Den typiske virksomhed i denne branche er ofte et holdingselskab eller et investeringsselskab med en relativt flad struktur. De er typisk små til mellemstore, med et ringe antal ansatte – ofte 1-5 personer – da mange funktioner kan outsources eller varetages af ejerkredsen selv. Omsætningen varierer enormt, fra beskedne beløb for rene administrationsselskaber til tocifrede millionbeløb for større investeringsselskaber eller family offices med betydelige aktiver under forvaltning. De er ofte privatejede og har et tæt forhold til deres stiftere eller ejere. Fokus er på langsigtet værdiskabelse og diskretion. De er sjældent 'store' i traditionel forstand, men kan forvalte betydelige formuer. En stor del af virksomhederne er etableret som ApS eller A/S, og mange fungerer som paraply for en enkelt ejerfamilies finansielle aktiver. Som en virksomhed har Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS sin egen position i branchens konkurrencelandskab.

Erhvervsmiljø i Frederiksberg

Det skal også nævnes, at Branchen 'Anden finansiel formidling i.a.n.' (kode 649990) er en bred og ofte misforstået kategori inden for den danske finansielle sektor. Den omfatter virksomheder, der udfører finansiel formidling, som ikke specifikt falder ind under bankvirksomhed, realkreditinstitutter, fondsmæglervirksomhed, investeringsforeninger, pensionskasser eller forsikringsselskaber. Dette inkluderer typisk holdingsel Det lokale erhvervsliv spænder bredt med aktiviteter i mange sektorer.

Risikovurdering

Virksomheden er relativt ung med 10 år, men har fundet fodfæste. Manglen på offentlige regnskaber gør det svært at bedømme den finansielle situation.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
1.751 kr.
Egenkapital
-36.179 kr.
Aktiver
10.752 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1021263385Sine Ringgaard Joergensen Holding ApSNordre Fasanvej 150, 2000, FrederiksbergAnden finansiel formidling i.a.n.

Ofte stillede spørgsmål om Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS

Er Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS en aktiv virksomhed?
Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvilken branche tilhører Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS?
Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS er registreret under branchen "Anden finansiel formidling i.a.n." med branchekode 649990.
Hvad laver Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS?
Som Anpartsselskab beskæftiger Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS sig med Anden finansiel formidling i.a.n. fra Frederiksberg.
Hvad er fremtidsudsigterne for Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS i branchen?
Fremtidsudsigterne for Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS i Frederiksberg afhænger af deres evne til at tilpasse sig markedsforhold, udnytte nye teknologier og imødekomme investorernes skiftende krav, især inden for bæredygtighed. Med en alder på 10 år har Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS erfaring og potentiale til fortsat at udvikle sig og fastholde sin position i den finansielle formidling.
Hvad er Sine Ringgaard Joergensen Holding ApSs CVR-nummer?
CVR-nummeret for Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS er 37546925, registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvor gammel er Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS?
Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS blev dannet for 10 år siden (startdato: 2016-03-14).
Hvor mange ansatte har Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS?
Der er ikke registreret medarbejdertal for Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS. Det kan betyde, at virksomheden er et holdingselskab eller en enkeltmandsvirksomhed.
Er Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS aktivt?
Ja, Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2016.
Hvad er CVR-nummeret for Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS?
Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS har CVR-nummer 37546925 og er registreret i Frederiksberg. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS?
Sine Ringgaard Jørgensen, Sine Ringgaard Jørgensen ejer Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Anden finansiel formidling i.a.n.

Vestas Infrastructure Invest ApS

CVR 37993921 · Aarhus N · 32729 ansatte

ANPARTSSELSKABET AF 1. OKTOBER 2011

CVR 34092524 · Bredebro · 21847 ansatte

NPLH Holding ApS

CVR 44242656 · København K · 16773 ansatte

Coloplast Holding ApS

CVR 44242648 · København K · 14903 ansatte

Ørsted Ventures Europe A/S

CVR 40359176 · Fredericia · 8496 ansatte

SAS DANMARK A/S

CVR 56994912 · Kastrup · 2838 ansatte

Kost Capital Co-Invest I K/S

CVR 44472767 · Frederiksberg C

Kost Capital CIV I K/S

CVR 44472759 · Frederiksberg C

D3JK Holding ApS

CVR 44470691 · Tjæreborg

Kent Larsen Holding ApS

CVR 44453002 · Hjørring

Andre virksomheder i Frederiksberg

EY Godkendt Revisionspartnerselskab

CVR 30700228 · Bogføring og revision; skatterådgivning

Flair Group ApS

CVR 12932375 · Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling

RELEVANT HOLDING ApS

CVR 29193592 · Anden specialiseret engroshandel i.a.n.

Madklubben Holding ApS

CVR 40901264 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Holdingselskabet af 6. august ApS

CVR 42594881 · Ikke-finansielle holdingselskaber

AX V Phase One Holding III ApS

CVR 40152660 · Anden finansiel formidling i.a.n.

Mori ApS

CVR 44232936 · Computerprogrammering

Røkt ApS

CVR 44232723 · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Amadli Wine ApS

CVR 44228815 · Engroshandel med vin og spiritus

Ægir Ejendom ApS

CVR 44228785 · Udlejning af erhvervsejendomme

Se Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Frederiksberg

Se alle i branchen Anden finansiel formidling i.a.n.

Kan du stole på Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS i kontekst

Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS er en etableret aktør med 10 års dokumenteret drift inden for branchen Anden finansiel formidling i.a.n., med hjemsted i Frederiksberg. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 37546925, stiftet i 2016. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS opererer i branchen "Anden finansiel formidling i.a.n.", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Anden finansiel formidling i.a.n. for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Frederiksberg, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Frederiksberg for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Sine Ringgaard Joergensen Holding ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.