Visitkort: Tall for Tiny ApS, CVR 41742666, Engroshandel med beklædning, Vejle, NORMAL
Visitkort for Tall for Tiny ApS (CVR 41742666) - genereret af CVRcheck.dk

Tall for Tiny ApS

CVR: 41742666 NORMAL

Anpartsselskab · Engroshandel med beklædning · Højen Kirkevej 75, 7100 Vejle · 6 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Engroshandel med beklædning
Adresse
Højen Kirkevej 75, 7100 Vejle
Ansatte
6 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2020-09-30 (6 år siden)
Kommune
VEJLE
Region
Region Syddanmark

Om Tall for Tiny ApS

Tall for Tiny ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 41742666 beliggende på Højen Kirkevej 75 i 7100 Vejle (VEJLE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Engroshandel med beklædning" (branchekode 464210). Tall for Tiny ApS blev stiftet den 2020-09-30 og har dermed eksisteret i over 6 år. Med 6 ansatte klassificeres Tall for Tiny ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Tall for Tiny ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
90
Stabilitets-Score
Fremragende
85
Aktivitets-Score
Fremragende

Vurdering af Tall for Tiny ApS

Tall for Tiny ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 90/100 (fremragende), med en egenkapital på 2.670.337 kr.. Aktivitets-scoren er 85/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af Tall for Tiny ApS

Inden for Engroshandel med beklædning finder vi Tall for Tiny ApS, en virksomhed med hjemsted i Vejle. Virksomheden er relativt ung med 5 år bag sig, men har etableret sig i branchen. Regnskabsdata er ikke offentligt tilgængelige for denne virksomhed. Den digitale transformation repræsenterer en betydelig mulighed for Tall for Tiny ApS i Vejle.

Erhvervsmiljø i Vejle

I forlængelse heraf Engroshandel med beklædning (branchekode 464210) omfatter virksomheder, der er specialiseret i indkøb, salg og distribution af beklædningsgenstande i større partier til detailhandlen, onlinebutikker eller andre erhvervskunder. Kernen i branchen er at agere mellemled mellem producenter (ofte placeret internationalt) og salgskanaler i Danmark. Virksomhederne varetager typisk sourcing, lagerføring, l Branchen Engroshandel med beklædning er en integreret del af den danske økonomi. Konkurrencesituationen i branchen er præget af både et betydeligt antal små og mellemstore aktører samt et mindre antal større, mere etablerede spillere. Markedet er fragmenteret, men der ses en tendens til konsolidering, især drevet af behovet for stordriftsfordele og digitalisering. Vækstraten er moderat, men kan opleve udsving baseret på den generelle økonomiske situation og forbrugertilliden. Entry barriers er relativt lave for mindre aktører, men for at opnå skalering kræves betydelig kapit

Operationelle signaler

Fraværet af registrerede medarbejdere tyder på en holdingstruktur eller freelance-operation. CVR-status er aktiv (NORMAL), hvilket bekræfter igangværende virksomhed. Tall for Tiny ApS har registrerede kontaktoplysninger, hvilket signalerer tilgængelighed. Den registrerede kapital er ikke oplyst.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
1.682.844 kr.
Egenkapital
2.670.337 kr.
Aktiver
10.390.981 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1026341376Tall for Tiny ApSHøjen Kirkevej 75, 7100, VejleEngroshandel med beklædning

Ofte stillede spørgsmål om Tall for Tiny ApS

Hvor mange ansatte har Tall for Tiny ApS?
Der er ikke registreret medarbejdertal for Tall for Tiny ApS. Det kan betyde, at virksomheden er et holdingselskab eller en enkeltmandsvirksomhed.
Hvad er Tall for Tiny ApSs CVR-nummer?
Tall for Tiny ApSs CVR-nummer er 41742666. Virksomheden er registreret som Anpartsselskab.
Hvem er de typiske kunder hos Tall for Tiny ApS i Vejle?
De typiske kunder for Tall for Tiny ApS er primært erhvervskunder (B2B), herunder uafhængige detailbutikker, større detailkæder, online webshops og potentielt andre engrosaktører. De sælger ikke direkte til slutforbrugeren.
Hvilke tendenser ser Tall for Tiny ApS i Vejle inden for engroshandel med beklædning?
Tall for Tiny ApS vil sandsynligvis opleve tendenser som øget fokus på bæredygtighed og transparens i forsyningskæden, digitalisering af salgsprocesser via B2B-platforme og en fortsat vægt på at levere hurtigt og effektivt til et dynamisk detailmarked.
Er Tall for Tiny ApS en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er Tall for Tiny ApSs status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Hvor holder Tall for Tiny ApS til?
Virksomheden er med adresse i Vejle, VEJLE.
Hvad er Tall for Tiny ApSs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for Tall for Tiny ApS.
Er Tall for Tiny ApS aktivt?
Ja, Tall for Tiny ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2020.
Hvad er CVR-nummeret for Tall for Tiny ApS?
Tall for Tiny ApS har CVR-nummer 41742666 og er registreret i Vejle. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Tall for Tiny ApS?
Forläkker Holding ApS, K Holmberg Holding ApS ejer Tall for Tiny ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Engroshandel med beklædning

ASIAN IMPORT ApS

CVR 14531688 · Fredensborg · 1854 ansatte

SAMSØE & SAMSØE WHOLE SALE ApS

CVR 25191811 · København N · 486 ansatte

Zizzi Denmark ApS

CVR 14017577 · Billund · 479 ansatte

DK COMPANY A/S

CVR 24431118 · Ikast · 298 ansatte

MESSAGE A/S

CVR 10089859 · Hjørring · 258 ansatte

DK COMPANY CPH A/S

CVR 14815376 · København K · 225 ansatte

Andre virksomheder i Vejle

JEM & FIX A/S

CVR 10360641 · Detailhandel med byggematerialer og værktøj

Dagrofa Logistik a/s

CVR 78895918 · Ikke-specialiseret engroshandel med føde-, drikke- og tobaksvarer

APCOA DANMARK A/S

CVR 19055108 · Drift af parkering og vejhjælp mv.

ETK FINANS APS

CVR 42623172 · Ikke-finansielle holdingselskaber

GOOD FOOD GROUP A/S

CVR 11574033 · Fremstilling af smagspræparater og krydderier

TEKNICLEAN A/S

CVR 27048749 · Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.

ASL Nightlife Invest ApS

CVR 44829223 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Tankefuld, Svendborg Holding ApS

CVR 44828464 · Ikke-finansielle holdingselskaber

VVS-Bixen.dk ApS

CVR 44825902 · Detailhandel med bad- og køkkenelementer mv.

RHC Holding ApS

CVR 44824663 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Virksomheder i samme størrelse

ILT Invest ApS

CVR 45871746 · København K · 4 ansatte

Rodfast ApS

CVR 43782975 · København Ø · 4 ansatte

M & M Service ApS

CVR 45899055 · Ikast · 4 ansatte

KIROPRAKTOR.COM ApS ODENSE

CVR 38899899 · Odense SØ · 11 ansatte

Balkan Food ApS

CVR 45082822 · Brønshøj · 3 ansatte

Cardstore Aarhus ApS

CVR 45930386 · Aarhus C · 8 ansatte

Se Tall for Tiny ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Vejle

Se alle i branchen Engroshandel med beklædning

Kan du stole på Tall for Tiny ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Tall for Tiny ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Tall for Tiny ApS i kontekst

Tall for Tiny ApS er en aktiv virksomhed med 6 års markedshistorik inden for branchen Engroshandel med beklædning, med hjemsted i Vejle. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 41742666, stiftet i 2020. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Tall for Tiny ApS opererer i branchen "Engroshandel med beklædning", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Engroshandel med beklædning for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Vejle, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Vejle for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Tall for Tiny ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Tall for Tiny ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.