Visitkort: The Hill ApS, CVR 39700093, Anden udlejning af boliger, Hirtshals, NORMAL
Visitkort for The Hill ApS (CVR 39700093) - genereret af CVRcheck.dk

The Hill ApS

CVR: 39700093 NORMAL

Anpartsselskab · Anden udlejning af boliger · Banegårdspladsen 1, 9850 Hirtshals · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Anden udlejning af boliger
Adresse
Banegårdspladsen 1, 9850 Hirtshals
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
50.000 DKK
Stiftet
2018-06-29 (8 år siden)
Kommune
HJØRRING
Region
Region Nordjylland

Om The Hill ApS

The Hill ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 39700093 beliggende på Banegårdspladsen 1 i 9850 Hirtshals (HJØRRING Kommune). Virksomheden opererer inden for "Anden udlejning af boliger" (branchekode 682030). The Hill ApS blev stiftet den 2018-06-29 og har dermed eksisteret i over 8 år. Med 1 ansatte klassificeres The Hill ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 50.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for The Hill ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
73
Stabilitets-Score
God
85
Aktivitets-Score
Fremragende

Vurdering af The Hill ApS

The Hill ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 73/100 (god), med en egenkapital på 310.386 kr.. Aktivitets-scoren er 85/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af The Hill ApS

Med base i Hirtshals har aktiviteter The Hill ApS som en enkeltmandsvirksomhed med speciale inden for Anden udlejning af boliger. The Hill ApS har med sine 7 år vist de første tegn på stabilitet. Organisationen tæller 1 medarbejdere, hvilket placerer The Hill ApS i en enkeltmandsvirksomhed-kategorien. Regnskabsoplysninger for The Hill ApS er ikke tilgængelige i digital form. Den fremtidige vækst for The Hill ApS i Hirtshals kan ligge i at implementere avancerede digitale løsninger til ejendomsadministration.

Konkurrenceposition

Den typiske virksomhed i denne branche er ofte et ApS eller A/S, der ejer en eller flere udlejningsejendomme. Mange er mindre familieejede selskaber med få eller ingen ansatte, hvor ejerne selv varetager administration og vedligeholdelse. Omsætningen kan variere betydeligt fra et par hundrede tusinde kroner til tocifrede millionbeløb, afhængigt af porteføljens størrelse. Større aktører har typisk en mere formaliseret organisation med ansatte til ejendomsadministration, juridisk rådgivning og finansiel styring. De fokuserer ofte på at opbygge en portefølje af udlejningsejendomme over tid, ofte med et langsigtet investeringsperspektiv. The Hill ApSs størrelse som en enkeltmandsvirksomhed definerer dens konkurrencemæssige niche.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
396.014 kr.
Egenkapital
310.386 kr.
Aktiver
24.379.395 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1023766600The Hill ApSBanegårdspladsen 1, 9850, HirtshalsAnden udlejning af boliger

Ofte stillede spørgsmål om The Hill ApS

Hvad er The Hill ApSs CVR-nummer?
The Hill ApSs CVR-nummer er 39700093. Virksomheden er registreret som Anpartsselskab.
Hvor holder The Hill ApS til?
Virksomheden er med domicil i Hirtshals, HJØRRING.
Er The Hill ApS en aktiv virksomhed?
The Hill ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvilke typer boliger udlejer The Hill ApS i Hirtshals?
The Hill ApS udlejer typisk en bred vifte af boliger, herunder lejligheder, rækkehuse og parcelhuse. Den specifikke portefølje varierer, men fokus er på private lejeboliger i og omkring Hirtshals.
Hvor gammel er The Hill ApS?
Med 7 års levetid har The Hill ApS opereret siden 2018-06-29.
Hvad er The Hill ApSs strategi for bæredygtighed?
Mange virksomheder i branchen, herunder The Hill ApS, er begyndt at integrere bæredygtighed i deres strategi. Dette kan omfatte investeringer i energieffektivisering, brug af vedvarende energikilder eller valg af miljøvenlige materialer ved renoveringer. Den konkrete strategi afhænger af virksomhedens størrelse og fokus.
Hvad laver The Hill ApS?
Som Anpartsselskab beskæftiger The Hill ApS sig med Anden udlejning af boliger fra Hirtshals.
Hvor mange ansatte har The Hill ApS?
The Hill ApS tæller 1 medarbejdere (interval: uoplyst).
Er The Hill ApS aktivt?
Ja, The Hill ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2018.
Hvad er CVR-nummeret for The Hill ApS?
The Hill ApS har CVR-nummer 39700093 og er registreret i Hirtshals. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer The Hill ApS?
CFC Familie Invest ApS ejer The Hill ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Anden udlejning af boliger

MONICA-LEASING A/S

CVR 71229211 · København V · 254 ansatte

Ejendomsselskabet Gaia A/S

CVR 41027614 · Randers C · 68 ansatte

LB Living ApS

CVR 38373226 · Randers SØ · 62 ansatte

JP Ejendomme Slagelse ApS

CVR 30900340 · Slagelse · 45 ansatte

Hedan Ejendomme Aps

CVR 38904809 · Køge · 40 ansatte

Fuhlendorff Ejendomme ApS

CVR 40000585 · Tønder · 30 ansatte

DANSPAR ApS

CVR 76398518 · Slagelse · 2 ansatte

EJENDOMSSELSKABET THIDEMAN HOLM. RØNNE ApS

CVR 76303215 · Rønne · 1 ansatte

INSTYLE ApS

CVR 76203415 · Holstebro · 1 ansatte

MERiKO BOLIG ApS

CVR 76166919 · Aarhus C · 1 ansatte

Andre virksomheder i Hirtshals

SEAMAR SCANDINAVIA A/S

CVR 33752059 · Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling

NORDIC SEAFOOD A/S

CVR 11142141 · Engroshandel med fisk og fiskeprodukter

Satellite Denmark ApS

CVR 33958358 · Fremstilling af karosserier til motorkøretøjer; fremstilling af påhængsvogne og sættevogne

Hornsnes Invest A/S

CVR 40025359 · Anden finansiel formidling i.a.n.

H. JESPERSEN/P.L. Service ApS

CVR 73398916 · El-installation

HIRTSHALS SEAFOOD A/S

CVR 11160808 · Forarbejdning og konservering af fisk, krebsdyr og bløddyr, undtagen fiskemel

Allan&Karina Invest ApS

CVR 43233394 · Ikke-finansielle holdingselskaber

J. Fosdal Holding ApS

CVR 43232703 · Ikke-finansielle holdingselskaber

TDP Invest Hirtshals ApS

CVR 43112139 · Ikke-finansielle holdingselskaber

C. Willadsen Holding ApS

CVR 43083686 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se The Hill ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Hirtshals

Se alle i branchen Anden udlejning af boliger

Kan du stole på The Hill ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med The Hill ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

The Hill ApS i kontekst

The Hill ApS er en aktiv virksomhed med 8 års markedshistorik inden for branchen Anden udlejning af boliger, med hjemsted i Hirtshals. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 39700093, stiftet i 2018. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

The Hill ApS opererer i branchen "Anden udlejning af boliger", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Anden udlejning af boliger for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Hirtshals, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Hirtshals for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for The Hill ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret The Hill ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.