Visitkort: TideDisc Biotech ApS, CVR 41819340, Forskning og eksperimentel udvikling indenfor bioteknologi, København Ø, OPLØST EFTER ERKLÆRING
Visitkort for TideDisc Biotech ApS (CVR 41819340) - genereret af CVRcheck.dk

TideDisc Biotech ApS

CVR: 41819340 OPLØST EFTER ERKLÆRING

Anpartsselskab · Forskning og eksperimentel udvikling indenfor bioteknologi · Vardegade 2, 2100 København Ø

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Forskning og eksperimentel udvikling indenfor bioteknologi
Adresse
Vardegade 2, 2100 København Ø
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2020-11-03 (6 år siden)
Kommune
KØBENHAVN

Om TideDisc Biotech ApS

TideDisc Biotech ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 41819340 beliggende på Vardegade 2 i 2100 København Ø (KØBENHAVN Kommune). Virksomheden opererer inden for "Forskning og eksperimentel udvikling indenfor bioteknologi" (branchekode 721100). TideDisc Biotech ApS blev stiftet den 2020-11-03 og har dermed eksisteret i over 6 år. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK.

Scoreoverblik for TideDisc Biotech ApS

30
Tillids-Score
Svag
15
Stabilitets-Score
Kritisk
0
Aktivitets-Score
Kritisk

Vurdering af TideDisc Biotech ApS

TideDisc Biotech ApS opnår en tillids-score på 30/100, hvilket indikerer svag troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 15/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 0/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Ofte stillede spørgsmål om TideDisc Biotech ApS

Er TideDisc Biotech ApS aktivt?
Nej, TideDisc Biotech ApS ophørte i 2024 efter 4 år.
Hvad er CVR-nummeret for TideDisc Biotech ApS?
TideDisc Biotech ApS har CVR-nummer 41819340 og er registreret i København Ø. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer TideDisc Biotech ApS?
Ejerstrukturen for TideDisc Biotech ApS er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.
Hvilken branche er TideDisc Biotech ApS i?
TideDisc Biotech ApS opererer inden for branchen "Forskning og eksperimentel udvikling indenfor bioteknologi" (branchekode 721100). Se brancheoversigten for lignende virksomheder.
Hvornår blev TideDisc Biotech ApS stiftet?
TideDisc Biotech ApS blev stiftet 2020-11-03 og har dermed eksisteret i 6 år. Virksomheden er i dag opløst efter erklæring.
Hvilken virksomhedsform har TideDisc Biotech ApS?
TideDisc Biotech ApS er registreret som Anpartsselskab med en selskabskapital på 40.000 DKK. Se virksomhedsoplysninger og historik.
Hvor ligger TideDisc Biotech ApS?
TideDisc Biotech ApS har adresse på Vardegade 2, 2100 København Ø i KØBENHAVN Kommune.

Andre virksomheder i København Ø

Thorco Capital III ApS

CVR 37557463 · Gennemløbsholdingselskaber

DFDS A/S

CVR 14194711 · Sø- og kysttransport af passagerer

Danish Agribusiness Fund I K/S

CVR 37398667 · Investering for egen regning

ALM. BRAND FORSIKRING A/S

CVR 10526949 · Anden forsikring

Comsa-Munck-Efacec Consortium I/S

CVR 38793373 · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

TotalEnergies EP Danmark A/S

CVR 22757318 · Indvinding af råolie

Proark Slotshotellet ApS

CVR 46098145 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Olander Holding ApS

CVR 46096630 · Ikke-finansielle holdingselskaber

ATSE Ventures ApS

CVR 46096193 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Almas Transport ApS

CVR 46095952 · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør

Se TideDisc Biotech ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i København Ø

Se alle i branchen Forskning og eksperimentel udvikling indenfor bioteknologi

Kan du stole på TideDisc Biotech ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med TideDisc Biotech ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

TideDisc Biotech ApS i kontekst

TideDisc Biotech ApS er en registreret virksomhed inden for branchen Forskning og eksperimentel udvikling indenfor bioteknologi, med hjemsted i København Ø. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 41819340, stiftet i 2020. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

TideDisc Biotech ApS opererer i branchen "Forskning og eksperimentel udvikling indenfor bioteknologi", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Forskning og eksperimentel udvikling indenfor bioteknologi for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i København Ø, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i København Ø for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for TideDisc Biotech ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret TideDisc Biotech ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.