Visitkort: Tonstad Taxi AS, CVR 43812459, Passagertransport ad vej uden fast køreplan, Frederikshavn
Visitkort for Tonstad Taxi AS (CVR 43812459) - genereret af CVRcheck.dk

Tonstad Taxi AS

CVR: 43812459

Anden udenlandsk virksomhed · Passagertransport ad vej uden fast køreplan · Th. Bergs Gade 12, 9900 Frederikshavn

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anden udenlandsk virksomhed
Branche
Passagertransport ad vej uden fast køreplan
Adresse
Th. Bergs Gade 12, 9900 Frederikshavn
Stiftet
2023-01-01 (3 år siden)
Kommune
FREDERIKSHAVN

Om Tonstad Taxi AS

Tonstad Taxi AS er en anden udenlandsk virksomhed med CVR-nummer 43812459 beliggende på Th. Bergs Gade 12 i 9900 Frederikshavn (FREDERIKSHAVN Kommune). Virksomheden opererer inden for "Passagertransport ad vej uden fast køreplan" (branchekode 493200). Tonstad Taxi AS blev stiftet den 2023-01-01 og har dermed eksisteret i over 3 år.

Scoreoverblik for Tonstad Taxi AS

30
Tillids-Score
Svag
8
Stabilitets-Score
Kritisk
0
Aktivitets-Score
Kritisk

Vurdering af Tonstad Taxi AS

Tonstad Taxi AS opnår en tillids-score på 30/100, hvilket indikerer svag troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 8/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 0/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Ofte stillede spørgsmål om Tonstad Taxi AS

Er Tonstad Taxi AS aktivt?
Ja, Tonstad Taxi AS er en aktiv anden udenlandsk virksomhed registreret hos CVR siden 2023.
Hvad er CVR-nummeret for Tonstad Taxi AS?
Tonstad Taxi AS har CVR-nummer 43812459 og er registreret i Frederikshavn. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Tonstad Taxi AS?
Ejerstrukturen for Tonstad Taxi AS er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.
Hvilken branche er Tonstad Taxi AS i?
Tonstad Taxi AS opererer inden for branchen "Passagertransport ad vej uden fast køreplan" (branchekode 493200). Se brancheoversigten for lignende virksomheder.
Hvornår blev Tonstad Taxi AS stiftet?
Tonstad Taxi AS blev stiftet 2023-01-01 og har dermed eksisteret i 3 år. Virksomheden er i dag ukendt.
Hvilken virksomhedsform har Tonstad Taxi AS?
Tonstad Taxi AS er registreret som Anden udenlandsk virksomhed. Se virksomhedsoplysninger og historik.
Hvor ligger Tonstad Taxi AS?
Tonstad Taxi AS har adresse på Th. Bergs Gade 12, 9900 Frederikshavn i FREDERIKSHAVN Kommune.

Lignende virksomheder inden for Passagertransport ad vej uden fast køreplan

HB-CARE A/S

CVR 65864010 · Glostrup · 577 ansatte

VBT A/S

CVR 21416428 · Glostrup · 151 ansatte

Bergholdt A/S

CVR 34604630 · Odense M · 150 ansatte

NORDIAN ApS

CVR 42154709 · Herlev · 126 ansatte

DITOBUS SERVICETRAFIK A/S

CVR 36039493 · Holbæk · 88 ansatte

DITOBUS EXCURSIONS A/S

CVR 31171520 · Holbæk · 66 ansatte

Andre virksomheder i Frederikshavn

STENA LINE DENMARK A/S

CVR 22050311 · Sø- og kysttransport af passagerer

FREDERIKSHAVN FORSYNING A/S

CVR 25599470 · Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter

PTL HOLDING ApS

CVR 26043158 · Finansielle hovedsæders aktiviteter

ME PRODUCTION A/S

CVR 18534037 · Fremstilling af klimaanlæg, ikke til husholdningsbrug

UGGERHØJ A/S

CVR 60227519 · Detailhandel med motorkøretøjer

ROBLON AKTIESELSKAB

CVR 57068515 · Fremstilling af reb, tovværk, sejlgarn og netstoffer

FN 234 Holding ApS

CVR 38704176 · Ikke-finansielle holdingselskaber

DBRE A/S

CVR 38695029 · Anden udlejning af boliger

JJ Electrical Consulting Aps

CVR 38695002 · El-installation

M. Westergaard Holding ApS

CVR 38684388 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Se Tonstad Taxi AS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Frederikshavn

Se alle i branchen Passagertransport ad vej uden fast køreplan

Kan du stole på Tonstad Taxi AS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Tonstad Taxi AS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Tonstad Taxi AS i kontekst

Tonstad Taxi AS er en registreret virksomhed inden for branchen Passagertransport ad vej uden fast køreplan, med hjemsted i Frederikshavn. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 43812459, stiftet i 2023. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Tonstad Taxi AS opererer i branchen "Passagertransport ad vej uden fast køreplan", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Passagertransport ad vej uden fast køreplan for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Frederikshavn, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Frederikshavn for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Tonstad Taxi AS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Tonstad Taxi AS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.