Visitkort: UN/PRO/VOKED ApS, CVR 35410139, Administrations- og kontorserviceaktiviteter, Kolding, NORMAL
Visitkort for UN/PRO/VOKED ApS (CVR 35410139) - genereret af CVRcheck.dk

UN/PRO/VOKED ApS

CVR: 35410139 NORMAL

Anpartsselskab · Administrations- og kontorserviceaktiviteter · Idyl Allé 22, 6000 Kolding · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Administrations- og kontorserviceaktiviteter
Adresse
Idyl Allé 22, 6000 Kolding
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
80.000 DKK
Stiftet
2013-07-26 (13 år siden)
Kommune
KOLDING
Region
Region Syddanmark

Om UN/PRO/VOKED ApS

UN/PRO/VOKED ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 35410139 beliggende på Idyl Allé 22 i 6000 Kolding (KOLDING Kommune). Virksomheden opererer inden for "Administrations- og kontorserviceaktiviteter" (branchekode 821000). UN/PRO/VOKED ApS blev stiftet den 2013-07-26 og har dermed eksisteret i over 13 år. Med 1 ansatte klassificeres UN/PRO/VOKED ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 80.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for UN/PRO/VOKED ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
93
Stabilitets-Score
Fremragende
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af UN/PRO/VOKED ApS

UN/PRO/VOKED ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 93/100 (fremragende), med en egenkapital på 4.131.262 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af UN/PRO/VOKED ApS

UN/PRO/VOKED ApS, registreret i Kolding, er en enkeltmandsvirksomhed der virker i Administrations- og kontorserviceaktiviteter-sektoren. Siden stiftelsen for 12 år siden har virksomheden vist evne til at tilpasse sig. Med 1 registrerede medarbejdere er UN/PRO/VOKED ApS en enkeltmandsvirksomhed i dansk kontekst. For virksomheder inden for Administrations- og kontorserviceaktiviteter afhænger regnskabspligten af selskabsform og størrelse. Hos UN/PRO/VOKED ApS forstår vi de komplekse behov, der driver moderne virksomheder. Kernen i UN/PRO/VOKED ApS's virke er at skabe mærkbar værdi for vores kunder.

Konkurrenceposition

Dertil Virksomheder i branchen tilbyder et bredt spektrum af ydelser. Det typiske produktsortiment inkluderer generel kontoradministration, såsom receptionstjenester, kalenderstyring, rejsebooking og mødekoo UN/PRO/VOKED ApSs størrelse som en enkeltmandsvirksomhed definerer dens konkurrencemæssige niche.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
1.248.659 kr.
Egenkapital
4.131.262 kr.
Aktiver
4.395.951 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1018669745UN/PRO/VOKED ApSIdyl Allé 22, 6000, KoldingAdministrations- og kontorserviceaktiviteter

Ofte stillede spørgsmål om UN/PRO/VOKED ApS

Hvilken branche tilhører UN/PRO/VOKED ApS?
UN/PRO/VOKED ApS er registreret under branchen "Administrations- og kontorserviceaktiviteter" med branchekode 821000.
Hvor mange ansatte har UN/PRO/VOKED ApS?
Virksomheden har 1 ansatte, hvilket gør den til en enkeltmandsvirksomhed.
Hvad er UN/PRO/VOKED ApSs CVR-nummer?
UN/PRO/VOKED ApSs CVR-nummer er 35410139. Virksomheden er registreret som Anpartsselskab.
Hvilke typer virksomheder er typiske kunder hos UN/PRO/VOKED ApS i Kolding?
Hos UN/PRO/VOKED ApS i Kolding servicerer vi en bred vifte af virksomheder, lige fra små og mellemstore virksomheder (SMV'er) til større organisationer og offentlige institutioner. Vores kunder spænder over forskellige brancher, men fælles for dem er et behov for professionel og effektiv administrativ support.
Kan UN/PRO/VOKED ApS tilbyde skræddersyede løsninger til specifikke branchebehov?
Absolut. UN/PRO/VOKED ApS er specialiseret i at udvikle og levere skræddersyede løsninger, der passer til specifikke branchebehov og unikke virksomhedskrav. Vi starter altid med en grundig analyse af dine behov for at sikre, at de leverede ydelser i Kolding skaber maksimal værdi for din organisation.
Hvor gammel er UN/PRO/VOKED ApS?
UN/PRO/VOKED ApS blev dannet for 12 år siden (startdato: 2013-07-26).
Hvor holder UN/PRO/VOKED ApS til?
Virksomheden er med domicil i Kolding, KOLDING.
Er UN/PRO/VOKED ApS aktivt?
Ja, UN/PRO/VOKED ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2013.
Hvad er CVR-nummeret for UN/PRO/VOKED ApS?
UN/PRO/VOKED ApS har CVR-nummer 35410139 og er registreret i Kolding. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer UN/PRO/VOKED ApS?
Mikael Hansen ejer UN/PRO/VOKED ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Administrations- og kontorserviceaktiviteter

Norican A/S

CVR 36458771 · Taastrup · 1914 ansatte

Sitecore Holding III A/S

CVR 37520845 · København V · 1331 ansatte

ASG Domus Holding ApS

CVR 42434388 · Horsens · 427 ansatte

J.A.A.K. ApS

CVR 24223310 · Kolding · 410 ansatte

SKFI Profil Holding ApS

CVR 41969504 · Frederiksberg C · 320 ansatte

SAMPENSION ADMINISTRATIONSSELSKAB A/S

CVR 11373933 · Hellerup · 313 ansatte

Updise ApS

CVR 44955334 · Greve · 1 ansatte

XPartners Denmark Holding ApS

CVR 44943298 · København K

Danish AdminCo ApS

CVR 44942992 · København Ø

Kontorservice Hjortspring ApS

CVR 44941074 · Nordborg · 1 ansatte

Andre virksomheder i Kolding

Merlin DK Bidco ApS

CVR 43276301 · Ikke-finansielle holdingselskaber

NCI 2018 A/S

CVR 39676850 · Ikke-finansielle holdingselskaber

DANSKE KONCEPT RESTAURANTER A/S

CVR 30241509 · Servering af mad i restauranter og caféer

ALFA LAVAL KOLDING A/S

CVR 30938011 · Fremstilling af andre haner og ventiler

SMURFIT WESTROCK DANMARK A/S

CVR 81876614 · Fremstilling af bølgepap, pap og emballage af papir og pap

Blue Phoenix Denmark IBA Sustain A/S

CVR 12994907 · Indsamling af ikke-farligt affald

FEPRO ApS

CVR 46151097 · Ikke-finansielle holdingselskaber

FEPRO 2 ApS

CVR 46151089 · Ikke-finansielle holdingselskaber

JEPRO ApS

CVR 46151070 · Ikke-finansielle holdingselskaber

JEPRO 2 ApS

CVR 46151062 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se UN/PRO/VOKED ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Kolding

Se alle i branchen Administrations- og kontorserviceaktiviteter

Kan du stole på UN/PRO/VOKED ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med UN/PRO/VOKED ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

UN/PRO/VOKED ApS i kontekst

UN/PRO/VOKED ApS er en etableret aktør med 13 års dokumenteret drift inden for branchen Administrations- og kontorserviceaktiviteter, med hjemsted i Kolding. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 35410139, stiftet i 2013. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

UN/PRO/VOKED ApS opererer i branchen "Administrations- og kontorserviceaktiviteter", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Administrations- og kontorserviceaktiviteter for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Kolding, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Kolding for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for UN/PRO/VOKED ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret UN/PRO/VOKED ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.