Visitkort: Uruz Workshop ApS, CVR 46075021, Computerprogrammering, Frederiksberg, NORMAL
Visitkort for Uruz Workshop ApS (CVR 46075021) - genereret af CVRcheck.dk

Uruz Workshop ApS

CVR: 46075021 NORMAL

Anpartsselskab · Computerprogrammering · Nordre Fasanvej 108, 2000 Frederiksberg · 4 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Computerprogrammering
Adresse
Nordre Fasanvej 108, 2000 Frederiksberg
Ansatte
4 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
20.000 DKK
Stiftet
2025-11-27 (1 år siden)
Kommune
FREDERIKSBERG
Region
Region Hovedstaden

Om Uruz Workshop ApS

Uruz Workshop ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 46075021 beliggende på Nordre Fasanvej 108 i 2000 Frederiksberg (FREDERIKSBERG Kommune). Virksomheden opererer inden for "Computerprogrammering" (branchekode 621000). Uruz Workshop ApS blev stiftet den 2025-11-27 og har dermed eksisteret i over 1 år. Med 4 ansatte klassificeres Uruz Workshop ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 20.000 DKK.

Scoreoverblik for Uruz Workshop ApS

45
Tillids-Score
Moderat
8
Stabilitets-Score
Kritisk
35
Aktivitets-Score
Svag

Vurdering af Uruz Workshop ApS

Uruz Workshop ApS opnår en tillids-score på 45/100, hvilket indikerer moderat troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 8/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 35/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Ofte stillede spørgsmål om Uruz Workshop ApS

Er Uruz Workshop ApS aktivt?
Ja, Uruz Workshop ApS er aktivt: men firmaet er kun 8 måneder gammelt, så vær ekstra opmærksom.
Hvad er CVR-nummeret for Uruz Workshop ApS?
Uruz Workshop ApS har CVR-nummer 46075021 og er registreret i Frederiksberg. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Uruz Workshop ApS?
Ejerstrukturen for Uruz Workshop ApS er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.
Hvilken branche er Uruz Workshop ApS i?
Uruz Workshop ApS opererer inden for branchen "Computerprogrammering" (branchekode 621000). Se brancheoversigten for lignende virksomheder.
Hvor mange ansatte har Uruz Workshop ApS?
Uruz Workshop ApS har 4 ansatte (interval: ANTAL_2_4). Det gør dem til en mikrovirksomhed efter EU-definition.
Hvornår blev Uruz Workshop ApS stiftet?
Uruz Workshop ApS blev stiftet 2025-11-27 og har dermed eksisteret i 1 år. Virksomheden er i dag aktiv.
Hvilken virksomhedsform har Uruz Workshop ApS?
Uruz Workshop ApS er registreret som Anpartsselskab med en selskabskapital på 20.000 DKK. Se virksomhedsoplysninger og historik.
Hvor ligger Uruz Workshop ApS?
Uruz Workshop ApS har adresse på Nordre Fasanvej 108, 2000 Frederiksberg i FREDERIKSBERG Kommune, Region Hovedstaden.

Lignende virksomheder inden for Computerprogrammering

SYSTEMATIC A/S

CVR 78834412 · Aarhus C · 774 ansatte

Trackunit America ApS

CVR 35848843 · Aalborg · 459 ansatte

MICROSOFT DEVELOPMENT CENTER COPENHAGEN ApS

CVR 76247218 · Kgs. Lyngby · 333 ansatte

CAPGEMINI DANMARK A/S

CVR 25606965 · København SV · 301 ansatte

Fellowmind Denmark A/S

CVR 25790936 · Frederiksberg C · 233 ansatte

NOVICELL ApS

CVR 20297743 · Højbjerg · 227 ansatte

ITR-DATA A/S

CVR 70595818 · Frederikssund · 2 ansatte

PETER JENSEN CONSULT ApS

CVR 67475313 · Kirke Såby

KRONE SYSTEM DESIGN ApS

CVR 67197712 · København NV

HANDELSSELSKABET THISTED ApS

CVR 67089111 · Thisted

Andre virksomheder i Frederiksberg

EY Godkendt Revisionspartnerselskab

CVR 30700228 · Bogføring og revision; skatterådgivning

Flair Group ApS

CVR 12932375 · Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling

RELEVANT HOLDING ApS

CVR 29193592 · Anden specialiseret engroshandel i.a.n.

Madklubben Holding ApS

CVR 40901264 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Holdingselskabet af 6. august ApS

CVR 42594881 · Ikke-finansielle holdingselskaber

AX V Phase One Holding III ApS

CVR 40152660 · Anden finansiel formidling i.a.n.

WARNER CHAPPELL MUSIC DENMARK A/S

CVR 59069314 · Udgivelse af bøger

FRITS SØRENSEN A/S

CVR 56992812 · Engroshandel med cykler, sportsartikler og lystbåde

Hedorf A/S

CVR 56073817 · Anden finansiel formidling i.a.n.

CENTERFORENINGEN AMAGER CENTRET

CVR 53936512 · Erhvervs- og arbejdsgiverorganisationers aktiviteter

Virksomheder i samme størrelse

MOSQUITO CYKELCENTER LYSTRUP ApS

CVR 27339417 · Lystrup · 3 ansatte

ILT Invest ApS

CVR 45871746 · København K · 4 ansatte

Rodfast ApS

CVR 43782975 · København Ø · 4 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Incedendo ApS

CVR 39165422 · Stenløse · 2 ansatte

M & M Service ApS

CVR 45899055 · Ikast · 4 ansatte

Se Uruz Workshop ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Frederiksberg

Se alle i branchen Computerprogrammering

Kan du stole på Uruz Workshop ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Uruz Workshop ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Uruz Workshop ApS i kontekst

Uruz Workshop ApS er en ung virksomhed under opbygning inden for branchen Computerprogrammering, med hjemsted i Frederiksberg. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 46075021, stiftet i 2025. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Uruz Workshop ApS opererer i branchen "Computerprogrammering", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Computerprogrammering for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Frederiksberg, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Frederiksberg for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Uruz Workshop ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Uruz Workshop ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.