Visitkort: Vest Flyt, CVR 39494256, Møbelforretninger, Greve
Visitkort for Vest Flyt (CVR 39494256) - genereret af CVRcheck.dk

Vest Flyt

CVR: 39494256

Enkeltmandsvirksomhed · Møbelforretninger · Håndværkervænget 13, 2670 Greve

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Enkeltmandsvirksomhed
Branche
Møbelforretninger
Adresse
Håndværkervænget 13, 2670 Greve
Stiftet
2018-05-01 (8 år siden)
Kommune
GREVE

Om Vest Flyt

Vest Flyt er en enkeltmandsvirksomhed med CVR-nummer 39494256 beliggende på Håndværkervænget 13 i 2670 Greve (GREVE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Møbelforretninger" (branchekode 475910). Vest Flyt blev stiftet den 2018-05-01 og har dermed eksisteret i over 8 år.

Scoreoverblik for Vest Flyt

30
Tillids-Score
Svag
15
Stabilitets-Score
Kritisk
0
Aktivitets-Score
Kritisk

Vurdering af Vest Flyt

Vest Flyt opnår en tillids-score på 30/100, hvilket indikerer svag troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 15/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 0/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Ofte stillede spørgsmål om Vest Flyt

Er Vest Flyt aktivt?
Nej, Vest Flyt ophørte i 2021 efter 3 år.
Hvad er CVR-nummeret for Vest Flyt?
Vest Flyt har CVR-nummer 39494256 og er registreret i Greve. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Vest Flyt?
Ejerstrukturen for Vest Flyt er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.
Hvilken branche er Vest Flyt i?
Vest Flyt opererer inden for branchen "Møbelforretninger" (branchekode 475910). Se brancheoversigten for lignende virksomheder.
Hvornår blev Vest Flyt stiftet?
Vest Flyt blev stiftet 2018-05-01 og har dermed eksisteret i 8 år. Virksomheden er i dag ukendt.
Hvilken virksomhedsform har Vest Flyt?
Vest Flyt er registreret som Enkeltmandsvirksomhed. Se virksomhedsoplysninger og historik.
Hvor ligger Vest Flyt?
Vest Flyt har adresse på Håndværkervænget 13, 2670 Greve i GREVE Kommune.

Andre virksomheder i Greve

LEMAN HOLDING A/S

CVR 36700513 · Andre støtteaktiviteter i forbindelse med transport

KIM JOHANSEN HOLDING A/S

CVR 25454367 · Ikke-finansielle holdingselskaber

NEYE A/S

CVR 36447125 · Detailhandel med lædervarer

CEMB Gruppen ApS

CVR 43362089 · Administration af fast ejendom på kontraktbasis

LEMAN A/S

CVR 41955619 · Andre støtteaktiviteter i forbindelse med transport

NEYE-FONDEN. STIFTET AF KNUD OG AGATHE NEYE

CVR 87275310 · Ikke-finansielle holdingselskaber

ChangeDynamics ApS

CVR 45403408 · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

hulahoop holding ApS

CVR 45392163 · Ikke-finansielle holdingselskaber

LE MALU Holding ApS

CVR 45383814 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Malerfirmaet Guldstrøg ApS

CVR 45380521 · Maleraktiviteter

Se Vest Flyt på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Greve

Se alle i branchen Møbelforretninger

Kan du stole på Vest Flyt?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Vest Flyt?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Vest Flyt i kontekst

Vest Flyt er en registreret virksomhed inden for branchen Møbelforretninger, med hjemsted i Greve. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 39494256, stiftet i 2018. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Vest Flyt opererer i branchen "Møbelforretninger", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Møbelforretninger for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Greve, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Greve for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Vest Flyt reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Vest Flyt på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.