Visitkort: Bisserup Strand & Is ApS, CVR 44635925, Drift af øvrige spisesteder, Brøndby Strand, NORMAL
Visitkort for Bisserup Strand & Is ApS (CVR 44635925) - genereret af CVRcheck.dk

Bisserup Strand & Is ApS

CVR: 44635925 NORMAL

Anpartsselskab · Drift af øvrige spisesteder · Gammel Køge Landevej 790, 2660 Brøndby Strand · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Drift af øvrige spisesteder
Adresse
Gammel Køge Landevej 790, 2660 Brøndby Strand
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2024-02-15 (2 år siden)
Kommune
BRØNDBY
Region
Region Hovedstaden

Om Bisserup Strand & Is ApS

Bisserup Strand & Is ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 44635925 beliggende på Gammel Køge Landevej 790 i 2660 Brøndby Strand (BRØNDBY Kommune). Virksomheden opererer inden for "Drift af øvrige spisesteder" (branchekode 561190). Bisserup Strand & Is ApS blev stiftet den 2024-02-15 og har dermed eksisteret i over 2 år. Med 1 ansatte klassificeres Bisserup Strand & Is ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Bisserup Strand & Is ApS

75
Tillids-Score
God
21
Stabilitets-Score
Svag
85
Aktivitets-Score
Fremragende

Vurdering af Bisserup Strand & Is ApS

Bisserup Strand & Is ApS opnår en tillids-score på 75/100, hvilket indikerer god troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 21/100 (svag), med en egenkapital på -261.769 kr.. Aktivitets-scoren er 85/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af Bisserup Strand & Is ApS

Branchen Drift af øvrige spisesteder tæller Bisserup Strand & Is ApS blandt sine aktører i Brøndby Strand-området. Som en ung virksomhed (2 år) befinder Bisserup Strand & Is ApS sig i en tidlig udviklingsfase. Med 1 registrerede medarbejdere er Bisserup Strand & Is ApS en enkeltmandsvirksomhed i dansk kontekst. Offentlige regnskabstal er endnu ikke registreret for virksomheden. For Bisserup Strand & Is ApS i Brøndby Strand ligger en klar mulighed i at udnytte den stigende efterspørgsel efter bæredygtige og plantebaserede menupunkter.

Forretningsindsigt

En typisk virksomhed i branchen er organiseret forholdsvis fladt, ofte med en ejerleder, der har det overordnede ansvar for drift, indkøb og personale. Organisationsstrukturen kan variere fra enkeltmandsvirksomheder til mindre selskaber med et par ansatte udover ejerlederen. Medarbejderprofilen er p Herudover De typiske kunder i denne branche er både B2C og i mindre grad B2B. B2C-segmentet er bredt og inkluderer privatpersoner i alle aldersgrupper: studerende, familier, erhvervsfolk på farten, turister og beboere i lokalområdet. Købsmønstrene er ofte præget af behov for hurtig og nem mad, enten som froko Endvidere Virksomheder i branchen tilbyder et mangfoldigt udvalg af tilberedte madvarer og drikkevarer. Produktsortimentet omfatter typisk fastfood som burgere, pizzaer, sandwiches, salater, grillmad, pølser, samt etniske retter som sushi, thai, vietnamesisk eller tyrkisk mad. Drikkevarer inkluderer sodavand, Branchen 'Drift af øvrige spisesteder' (branchekode 561190) omfatter en bred vifte af etablissementer, der primært tilbyder tilberedte måltider og drikkevarer til øjeblikkeligt forbrug, ofte med fokus på hurtig servering og en afslappet atmosfære. Dette inkluderer typisk grillbarer, pølsevogne, caféer med enkel madservering, take-away-steder, pizzeriaer, sushi-barer og lignende. Kernen i forretningen er indkøb af råvarer, tilberedning af mad, salg og servering til slutkunden. Værdikæden strækker

Erhvervsmiljø i Brøndby Strand

Yderligere Branchen 'Drift af øvrige spisesteder' (branchekode 561190) omfatter en bred vifte af etablissementer, der primært tilbyder tilberedte måltider og drikkevarer til øjeblikkeligt forbrug, ofte med fokus på hurtig servering og en afslappet atmosfære. Dette inkluderer typisk grillbarer, pølsevogne, caféer med enkel madservering, take-away-steder, pizzeriaer, sushi-barer og lignende. Kernen i forretnin Bisserup Strand & Is ApSs branche er kendetegnet ved konkurrence fra både lokale og nationale aktører. Konkurrencesituationen i branchen er intens og fragmenteret, præget af et stort antal små og mellemstore aktører. Markedsstørrelsen er betydelig og har oplevet stabil vækst de seneste år, drevet af ændrede forbrugsvaner, hvor flere spiser ude eller tager mad med hjem. Vækstraten forventes at fortsætte, men med øget fokus på sundhed, bæredygtighed og digitalisering. Konsolidering er begrænset, selvom større kæder vinder markedsandele. Entry barriers er relativt lave, hvilket medfører konstant til

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
-216.276 kr.
Egenkapital
-261.769 kr.
Aktiver
236.042 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1030098648Bisserup Strand & Is ApSGammel Køge Landevej 790, 2660, Brøndby StrandDrift af øvrige spisesteder

Ofte stillede spørgsmål om Bisserup Strand & Is ApS

Hvor mange ansatte har Bisserup Strand & Is ApS?
Bisserup Strand & Is ApS tæller 1 medarbejdere (interval: ANTAL_1_1).
Hvor holder Bisserup Strand & Is ApS til?
Bisserup Strand & Is ApS har adresse på Gammel Køge Landevej 790, 2660 Brøndby Strand.
Hvad er Bisserup Strand & Is ApSs seneste regnskab?
Bisserup Strand & Is ApS har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Hvor gammel er Bisserup Strand & Is ApS?
Bisserup Strand & Is ApS blev startet for 2 år siden (startdato: 2024-02-15).
Hvordan håndterer Bisserup Strand & Is ApS i Brøndby Strand fødevaresikkerhed og hygiejne?
Bisserup Strand & Is ApS følger alle gældende regler og retningslinjer for fødevaresikkerhed og hygiejne. Dette inkluderer regelmæssig kontrol, uddannelse af personale og implementering af HACCP-principper for at sikre høj standard og tryghed for kunderne.
Hvad laver Bisserup Strand & Is ApS?
Bisserup Strand & Is ApS er registreret inden for branchen "Drift af øvrige spisesteder" med branchekode 561190. Virksomheden er beliggende i Brøndby Strand og er registreret som Anpartsselskab.
Hvilken type medarbejdere arbejder typisk hos Bisserup Strand & Is ApS i Brøndby Strand?
Medarbejderne hos Bisserup Strand & Is ApS er ofte en blanding af erfarne kokke/madlavningspersonale og servicemedarbejdere, der sikrer en effektiv og venlig betjening. Fleksibilitet og kundefokus er vigtige egenskaber i et dynamisk miljø.
Hvilken branche tilhører Bisserup Strand & Is ApS?
Ifølge CVR er Bisserup Strand & Is ApS klassificeret under "Drift af øvrige spisesteder" (561190).
Er Bisserup Strand & Is ApS aktivt?
Ja, Bisserup Strand & Is ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2024.
Hvad er CVR-nummeret for Bisserup Strand & Is ApS?
Bisserup Strand & Is ApS har CVR-nummer 44635925 og er registreret i Brøndby Strand. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Bisserup Strand & Is ApS?
ANDERS ENGELHARDT HOLDING ApS ejer Bisserup Strand & Is ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Drift af øvrige spisesteder

SSP Denmark ApS

CVR 29536740 · Kastrup · 427 ansatte

AGERBO WESTH - GRENAA ApS

CVR 34884536 · Silkeborg · 57 ansatte

HAVNENS CAFE & ISBAR ApS

CVR 27910637 · Juelsminde · 50 ansatte

Pappas Malls ApS

CVR 44752034 · København V · 49 ansatte

TRISON ApS

CVR 24233936 · Løgstør · 49 ansatte

Sproedbybojesen APS

CVR 41476478 · Højbjerg · 42 ansatte

Andre virksomheder i Brøndby Strand

M.J. ERIKSSON HOLDING A/S

CVR 24209016 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Kasper Maksten, 423 Brøndby Strand ApS

CVR 45016455 · Detailhandel med dagligvarer i discountsupermarkeder

Vestegnens Bazar ApS

CVR 42357391 · Detailhandel med dagligvarer i supermarkeder og købmandsbutikker

AGG ApS

CVR 43048309 · Anden bygningsfærdiggørelse

C.F. Ejendomme S.M.B.A

CVR 32449182 · Udlejning af erhvervsejendomme

QAKK ApS

CVR 32157246 · Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n.

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se Bisserup Strand & Is ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Brøndby Strand

Se alle i branchen Drift af øvrige spisesteder

Kan du stole på Bisserup Strand & Is ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Bisserup Strand & Is ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Bisserup Strand & Is ApS i kontekst

Bisserup Strand & Is ApS er en ung virksomhed under opbygning inden for branchen Drift af øvrige spisesteder, med hjemsted i Brøndby Strand. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 44635925, stiftet i 2024. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Bisserup Strand & Is ApS opererer i branchen "Drift af øvrige spisesteder", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Drift af øvrige spisesteder for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Brøndby Strand, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Brøndby Strand for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Bisserup Strand & Is ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Bisserup Strand & Is ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.