Visitkort: DJÆRNIS HOLDING ApS, CVR 32888089, Investering for egen regning, Randers NV, NORMAL
Visitkort for DJÆRNIS HOLDING ApS (CVR 32888089) - genereret af CVRcheck.dk

DJÆRNIS HOLDING ApS

CVR: 32888089 NORMAL

Anpartsselskab · Investering for egen regning · Stolemagervej 6, 8920 Randers NV · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Investering for egen regning
Adresse
Stolemagervej 6, 8920 Randers NV
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
125.000 DKK
Stiftet
2010-04-26 (16 år siden)
Kommune
RANDERS
Region
Region Midtjylland

Om DJÆRNIS HOLDING ApS

DJÆRNIS HOLDING ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 32888089 beliggende på Stolemagervej 6 i 8920 Randers NV (RANDERS Kommune). Virksomheden opererer inden for "Investering for egen regning" (branchekode 649910). DJÆRNIS HOLDING ApS blev stiftet den 2010-04-26 og har dermed eksisteret i over 16 år. Med 1 ansatte klassificeres DJÆRNIS HOLDING ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 125.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for DJÆRNIS HOLDING ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
73
Stabilitets-Score
God
85
Aktivitets-Score
Fremragende

Vurdering af DJÆRNIS HOLDING ApS

DJÆRNIS HOLDING ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 73/100 (god), med en egenkapital på 60.029.750 kr.. Aktivitets-scoren er 85/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af DJÆRNIS HOLDING ApS

Inden for Investering for egen regning finder vi DJÆRNIS HOLDING ApS, en enkeltmandsvirksomhed med hjemsted i Randers NV. I løbet af 16 år har DJÆRNIS HOLDING ApS fundet sin plads i markedet. Med 1 registrerede medarbejdere er DJÆRNIS HOLDING ApS en enkeltmandsvirksomhed i dansk kontekst. Regnskabsdata er ikke offentligt tilgængelige for denne virksomhed. Overholdelse af nye finansielle regler og hvidvaskningslovgivning kræver ressourcer og ekspertise, hvilket kan påvirke effektiviteten af deres investeringsprocesser. Ved at integrere ESG-kriterier dybere i deres investeringsstrategi, kan de tiltrække kapital og opnå et positivt afkast samtidig med at bidrage til samfundsansvar.

Forretningsindsigt

Branchen 'Investering for egen regning' (kode 649910) dækker over virksomheder, der primært beskæftiger sig med at investere deres egne midler i forskellige aktiver med henblik på at opnå et afkast. Dette inkluderer typisk investering i værdipapirer som aktier, obligationer, fonde, valuta, råvarer samt i visse tilfælde ejendomme eller andre alternative investeringer. Virksomhederne agerer ofte som holdingselskaber for en eller flere ejere eller som deciderede investeringsselskaber, der forvalter

Erhvervsmiljø i Randers NV

Erhvervsmæssigt er Randers NV karakteriseret ved et varieret udbud af virksomheder. Samtidig Branchen 'Investering for egen regning' (kode 649910) dækker over virksomheder, der primært beskæftiger sig med at investere deres egne midler i forskellige aktiver med henblik på at opnå et afkast. Dette inkluderer typisk investering i værdipapirer som aktier, obligationer, fonde, valuta, råvarer samt i visse tilfælde ejendomme eller andre alternative investeringer. Virksomhederne agerer ofte som

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
-23.943.661 kr.
Egenkapital
60.029.750 kr.
Aktiver
60.057.882 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1016020962DJÆRNIS HOLDING ApSStolemagervej 6, 8920, Randers NVInvestering for egen regning

Ofte stillede spørgsmål om DJÆRNIS HOLDING ApS

Er DJÆRNIS HOLDING ApS en aktiv virksomhed?
DJÆRNIS HOLDING ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvad er DJÆRNIS HOLDING ApSs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for DJÆRNIS HOLDING ApS.
Hvor holder DJÆRNIS HOLDING ApS til?
DJÆRNIS HOLDING ApS har sit domicil i Randers NV, med adressen Stolemagervej 6.
Hvor mange ansatte har DJÆRNIS HOLDING ApS?
DJÆRNIS HOLDING ApS råder over 1 medarbejdere (interval: ANTAL_1_1).
Hvilken branche tilhører DJÆRNIS HOLDING ApS?
Virksomheden opererer i branchen "Investering for egen regning" (kode: 649910).
Hvilke typer aktiver investerer DJÆRNIS HOLDING ApS i?
DJÆRNIS HOLDING ApS investerer bredt i en række aktiver, som kan inkludere aktier, obligationer, fonde, valuta, råvarer, og i visse tilfælde ejendomme eller alternative investeringer, afhængigt af deres specifikke investeringsstrategi og risikoprofil.
Hvilke regulatoriske krav skal DJÆRNIS HOLDING ApS overholde i Danmark?
Som en virksomhed der investerer for egen regning, skal DJÆRNIS HOLDING ApS overholde relevante dele af dansk finansiel lovgivning, herunder selskabsret, skattelovgivning og potentielt dele af hvidvasklovgivningen, afhængigt af omfanget og karakteren af deres aktiviteter.
Hvad laver DJÆRNIS HOLDING ApS?
Som Anpartsselskab beskæftiger DJÆRNIS HOLDING ApS sig med Investering for egen regning fra Randers NV.
Er DJÆRNIS HOLDING ApS aktivt?
Ja, DJÆRNIS HOLDING ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2010.
Hvad er CVR-nummeret for DJÆRNIS HOLDING ApS?
DJÆRNIS HOLDING ApS har CVR-nummer 32888089 og er registreret i Randers NV. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer DJÆRNIS HOLDING ApS?
Mette Franklin Hansen ejer DJÆRNIS HOLDING ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Investering for egen regning

Wind Power Development India A/S

CVR 41261234 · Aarhus N · 32729 ansatte

DANISH OVO INVESTMENT ApS

CVR 27758347 · Odense C · 4486 ansatte

CHINA EGG PRODUCTS ApS

CVR 25529677 · Odense C · 4486 ansatte

Ovodan Europe A/S

CVR 39051613 · Odense C · 4486 ansatte

Helios Energy Invest A/S

CVR 44138697 · Hasselager · 1000 ansatte

A. ENGGAARD HOLDING A/S

CVR 29604363 · Svenstrup J · 584 ansatte

LUNA MARKEDS RÅDGIVNING ApS

CVR 79043028 · Charlottenlund · 1 ansatte

FANGO 7 ApS.

CVR 78900512 · Hjallerup

SAXO INTERNATIONAL ApS

CVR 78856912 · København V · 1 ansatte

K. V. WESTH ApS

CVR 78827815 · Rønne

Andre virksomheder i Randers NV

VERDO TEKNIK A/S

CVR 25481992 · El-installation

RANDERS FC A/S

CVR 83940816 · Drift af sportsklubber

Verdo Holding A/S

CVR 25481968 · Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter

SGI Wholesale & Invest A/S

CVR 28712707 · Engroshandel med beklædning

RANDERS FC HOLDING A/S

CVR 30904079 · Investering for egen regning

RANDERS LEISURE CENTER A/S

CVR 34581282 · Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter

SISI Ejendom ApS

CVR 45668797 · Køb og salg af egen fast ejendom

Özbek Holding ApS

CVR 45666255 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Domus Villa A/S

CVR 45660702 · Opførelse af bygninger

Svetech ApS

CVR 45649261 · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se DJÆRNIS HOLDING ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Randers NV

Se alle i branchen Investering for egen regning

Kan du stole på DJÆRNIS HOLDING ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med DJÆRNIS HOLDING ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

DJÆRNIS HOLDING ApS i kontekst

DJÆRNIS HOLDING ApS er en etableret aktør med 16 års dokumenteret drift inden for branchen Investering for egen regning, med hjemsted i Randers NV. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 32888089, stiftet i 2010. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

DJÆRNIS HOLDING ApS opererer i branchen "Investering for egen regning", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Investering for egen regning for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Randers NV, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Randers NV for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for DJÆRNIS HOLDING ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret DJÆRNIS HOLDING ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.