Visitkort: HEI Badminton, CVR 30012933, Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n., Egå, Aktiv
Visitkort for HEI Badminton (CVR 30012933) - genereret af CVRcheck.dk

HEI Badminton

CVR: 30012933 Aktiv

Forening · Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n. · Dalsagervej 1, 8250 Egå · 4 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Forening
Branche
Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.
Adresse
Dalsagervej 1, 8250 Egå
Ansatte
4 (mikrovirksomhed)
Stiftet
2006-11-28 (20 år siden)
Kommune
AARHUS
Region
Region Midtjylland

E-mail: bestyrelse@hei-badminton.dk

Telefon: 26716316

Om HEI Badminton

HEI Badminton er en forening med CVR-nummer 30012933 beliggende på Dalsagervej 1 i 8250 Egå (AARHUS Kommune). Virksomheden opererer inden for "Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n." (branchekode 949900). HEI Badminton blev stiftet den 2006-11-28 og har dermed eksisteret i over 20 år. Med 4 ansatte klassificeres HEI Badminton som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for HEI Badminton

45
Tillids-Score
Moderat
23
Stabilitets-Score
Svag
40
Aktivitets-Score
Moderat

Vurdering af HEI Badminton

HEI Badminton opnår en tillids-score på 45/100, hvilket indikerer moderat troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 23/100 (svag). Aktivitets-scoren er 40/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af HEI Badminton

HEI Badminton er etableret i Egå og har sin primære aktivitet inden for Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.. De 19 års drift har givet HEI Badminton en modnet position i branchen. Det har ikke været muligt at identificere digitale regnskabsdata for HEI Badminton. For HEI Badminton i Egå ligger der en mulighed i at udforske partnerskaber med lokale virksomheder eller offentlige institutioner.

Forretningsindsigt

Branchen 'Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.' (branchekode 949900) omfatter en bred vifte af non-profit organisationer, interesseorganisationer, hobbyforeninger, ejerforeninger, idrætsforeninger og lignende sammenslutninger, hvis primære formål ikke er kommercielt overskud. Kerneaktiviteterne spænder fra facilitering af fælles interesser og aktiviteter, netværksopbygning, informationsudveksling og rådgivning til forvaltning af fælles ressourcer som f.eks. grundejerforeninger Det bemærkes også, at De typiske 'kunder' i denne branche er primært B2C, altså individuelle medlemmer, men kan også omfatte B2B i form af andre organisationer eller offentlige institutioner, der samarbejder eller deltager i fælles projekter. Kundesegmenterne er ekstremt diverse og defineres af den specifikke forenings f En typisk virksomhed i denne branche opererer ofte med en flad organisationsstruktur, hvor bestyrelsen – typisk ulønnet og frivillig – varetager den overordnede ledelse og strategiske retning. Den daglige drift varetages ofte af frivillige, eventuelt suppleret med en eller få ansatte i større organi Herudover Produkt- og ydelsessortimentet er meget differentieret. Typiske ydelser inkluderer organiserede aktiviteter (f.eks. sportstræning, kulturelle arrangementer, workshops), administration og vedligeholdelse af fællesarealer (for grundejerforeninger), netværksarrangementer, informationsformidling (nyheds

Risikovurdering

19 års drift afspejler virksomhedens holdbarhed. Den finansielle risikoprofil kan ikke vurderes uden regnskabsdata.

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1012795897HEI BadmintonDalsagervej 1, 8250, EgåAndre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.

Ofte stillede spørgsmål om HEI Badminton

Hvilken branche tilhører HEI Badminton?
Ifølge CVR er HEI Badminton klassificeret under "Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n." (949900).
Hvad laver HEI Badminton?
HEI Badminton har forretning inden for Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n. (branchekode 949900) fra sin base i Egå.
Hvad er formålet med HEI Badminton i Egå?
Formålet med HEI Badminton er at samle personer med en fælles interesse, fremme et specifikt formål (f.eks. sport, kultur, lokalt fællesskab), og skabe rammer for sociale interaktioner og aktiviteter. Det præcise formål er defineret i organisationens vedtægter.
Hvad er HEI Badmintons CVR-nummer?
HEI Badmintons CVR-nummer er 30012933. Virksomheden er registreret som Forening.
Hvor mange ansatte har HEI Badminton?
Medarbejdertallet for HEI Badminton er uoplyst i CVR-registeret.
Hvilke typer aktiviteter tilbyder HEI Badminton i Egå typisk?
HEI Badminton tilbyder typisk aktiviteter, der falder inden for organisationens specifikke formål, såsom sociale arrangementer, sportsaktiviteter, kulturelle begivenheder eller vedligeholdelse af fælles faciliteter. Det præcise udbud afhænger af foreningens vedtægter og medlemmernes interesser.
Er HEI Badminton en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er HEI Badmintons status "ukendt".
Er HEI Badminton aktivt?
Ja, HEI Badminton er en aktiv forening registreret hos CVR siden 2006.
Hvad er CVR-nummeret for HEI Badminton?
HEI Badminton har CVR-nummer 30012933 og er registreret i Egå. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer HEI Badminton?
Ejerstrukturen for HEI Badminton er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.

Lignende virksomheder inden for Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.

WWF VERDENSNATURFONDEN

CVR 40781218 · København NV · 52 ansatte

DEN SELVEJENDE INSTITUTION KATUAQ

CVR 12208227 · Nuuk · 48 ansatte

FORBRUGSFORENINGEN AF 1886

CVR 15491914 · København K · 32 ansatte

Fonden Democracy x

CVR 34577358 · København Ø · 24 ansatte

FONDEN DE KØBENHAVNSKE FILMFESTIVALER

CVR 31285569 · København V · 23 ansatte

Østifterne Almennyttig f.m.b.a

CVR 44398540 · Nordhavn · 16 ansatte

Andre virksomheder i Egå

BRINCH HOLDING ApS

CVR 26025672 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Ved Stranden Holding 5 ApS

CVR 43412701 · Ikke-finansielle holdingselskaber

KENNETH ANDERSEN HOLDING ApS

CVR 33638191 · Ikke-finansielle holdingselskaber

TROPICA AQUARIUM PLANTS A/S

CVR 87371417 · Dyrkning af andre etårige afgrøder

RENO A/S

CVR 75164513 · Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr

JAKOB TØMRERFIRMA A/S

CVR 28846460 · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

Virksomheder i samme størrelse

MOSQUITO CYKELCENTER LYSTRUP ApS

CVR 27339417 · Lystrup · 3 ansatte

ILT Invest ApS

CVR 45871746 · København K · 4 ansatte

Rodfast ApS

CVR 43782975 · København Ø · 4 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Incedendo ApS

CVR 39165422 · Stenløse · 2 ansatte

M & M Service ApS

CVR 45899055 · Ikast · 4 ansatte

Se HEI Badminton på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Egå

Se alle i branchen Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.

Kan du stole på HEI Badminton?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med HEI Badminton?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

HEI Badminton i kontekst

HEI Badminton er en registreret virksomhed inden for branchen Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n., med hjemsted i Egå. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 30012933, stiftet i 2006. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

HEI Badminton opererer i branchen "Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n. for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Egå, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Egå for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for HEI Badminton reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret HEI Badminton på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.