Visitkort: IMPACT LEARNING ApS, CVR 30201337, Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning, Borup, NORMAL
Visitkort for IMPACT LEARNING ApS (CVR 30201337) - genereret af CVRcheck.dk

IMPACT LEARNING ApS

CVR: 30201337 NORMAL

Anpartsselskab · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning · Bastebjergvej 3, 4140 Borup · 3 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
Adresse
Bastebjergvej 3, 4140 Borup
Ansatte
3 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
125.000 DKK
Stiftet
2007-01-01 (19 år siden)
Kommune
KØGE
Region
Region Sjælland

Om IMPACT LEARNING ApS

IMPACT LEARNING ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 30201337 beliggende på Bastebjergvej 3 i 4140 Borup (KØGE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning" (branchekode 702000). IMPACT LEARNING ApS blev stiftet den 2007-01-01 og har dermed eksisteret i over 19 år. Med 3 ansatte klassificeres IMPACT LEARNING ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 125.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for IMPACT LEARNING ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
93
Stabilitets-Score
Fremragende
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af IMPACT LEARNING ApS

IMPACT LEARNING ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 93/100 (fremragende), med en egenkapital på 1.993.125 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af IMPACT LEARNING ApS

Med registrering i Borup repræsenterer IMPACT LEARNING ApS Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning-branchen som en mikrovirksomhed. De 19 års drift har givet IMPACT LEARNING ApS en modnet position i branchen. 3 medarbejdere danner grundlaget for IMPACT LEARNING ApSs daglige operationer. For virksomheder inden for Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning afhænger regnskabspligten af selskabsform og størrelse. Det er afgørende at diversificere kundebasen for at sikre stabilitet og vækst på lang sigt. For en virksomhed som IMPACT LEARNING ApS i Borup, er det vigtigt at holde sig ajour med de seneste teknologiske fremskridt og branchetendenser. For IMPACT LEARNING ApS, som en mindre konsulentvirksomhed med 3 ansatte i Borup, kan en potentiel risiko være afhængighed af få, store kunder.

Erhvervsmiljø i Borup

Endvidere Branchen 'Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning' (branchekode 702000) omfatter et bredt spektrum af professionelle services, der har til formål at hjælpe organisationer med at forbedre deres performance, effektivitet og strategiske retning. Virksomhederne i denne branche tilbyder ekspertise inden for områder som strategiudvikling, organisationsdesign, procesoptimering, digital transfor IMPACT LEARNING ApSs branche er kendetegnet ved konkurrence fra både lokale og nationale aktører.

Operationelle signaler

Medarbejdertallet på 3 tyder på igangværende forretningsaktivitet. Den aktive CVR-status bekræfter, at IMPACT LEARNING ApS er i drift. Tilstedeværelsen af kontaktdata peger på en tilgængelig organisation. IMPACT LEARNING ApS har en indskudskapital på ikke oplyst.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
524.259 kr.
Egenkapital
1.993.125 kr.
Aktiver
3.554.535 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1012944949IMPACT LEARNING ApSBastebjergvej 3, 4140, BorupVirksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Ofte stillede spørgsmål om IMPACT LEARNING ApS

Hvad er IMPACT LEARNING ApSs erfaring med digital transformation?
IMPACT LEARNING ApS har betydelig erfaring med at guide virksomheder gennem digital transformation. Dette inkluderer ofte rådgivning om implementering af nye teknologier, optimering af digitale processer og udvikling af digitale strategier, der styrker virksomhedens konkurrenceevne.
Hvor holder IMPACT LEARNING ApS til?
IMPACT LEARNING ApS har sit domicil i Borup, med adressen Bastebjergvej 3.
Hvilken branche tilhører IMPACT LEARNING ApS?
IMPACT LEARNING ApS er registreret under branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning" med branchekode 702000.
Hvad laver IMPACT LEARNING ApS?
IMPACT LEARNING ApS er registreret inden for branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning" med branchekode 702000. Virksomheden er hjemmehørende i Borup og er registreret som Anpartsselskab.
Hvilken værdi tilfører IMPACT LEARNING ApS til sine kunder?
IMPACT LEARNING ApS tilfører værdi ved at tilbyde objektiv analyse, strategisk vejledning og praktisk implementeringsstøtte. De hjælper kunder med at identificere vækstmuligheder, løse komplekse problemer og opnå varige forbedringer i deres forretningsdrift.
Hvor gammel er IMPACT LEARNING ApS?
Virksomheden har eksisteret i 19 år siden den blev dannet.
Er IMPACT LEARNING ApS en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er IMPACT LEARNING ApSs status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Hvad er IMPACT LEARNING ApSs seneste regnskab?
IMPACT LEARNING ApS har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Er IMPACT LEARNING ApS aktivt?
Ja, IMPACT LEARNING ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2007.
Hvad er CVR-nummeret for IMPACT LEARNING ApS?
IMPACT LEARNING ApS har CVR-nummer 30201337 og er registreret i Borup. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer IMPACT LEARNING ApS?
Impact Holding ApS, MAEM Holding ApS ejer IMPACT LEARNING ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Ørsted nr. 10 2021 A/S

CVR 42918687 · Fredericia · 8496 ansatte

Ørsted Sleipner A/S

CVR 42917435 · Fredericia · 8496 ansatte

Ørsted nr. 8 2021 A/S

CVR 42917443 · Fredericia · 8496 ansatte

Ørsted nr. 7 2021 A/S

CVR 42917389 · Fredericia · 8496 ansatte

Ørsted nr. 1 2021 A/S

CVR 42917494 · Fredericia · 8496 ansatte

Ørsted nr. 12 2021 A/S

CVR 42917524 · Fredericia · 8496 ansatte

DriveSales Consulting ApS

CVR 46132939 · Vallensbæk Strand

Zebitz ApS

CVR 46132726 · Nørresundby

AILY ApS

CVR 46131746 · Frederiksberg

To aftener ApS

CVR 46131363 · København S · 1 ansatte

Andre virksomheder i Borup

Swietelsky Rail Danmark ApS

CVR 39087502 · Anlæg af jernbaner og undergrundsbaner

Keeperz ApS

CVR 38661280 · Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.

SPAR BORUP ApS

CVR 27271588 · Detailhandel med dagligvarer i supermarkeder og købmandsbutikker

LARSEN & EGELUND ApS

CVR 26577144 · Murerarbejde

CC HOLDING BORUP ApS

CVR 35382631 · Udlejning af erhvervsejendomme

CH BYG A/S

CVR 27230970 · Murerarbejde

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

MOSQUITO CYKELCENTER LYSTRUP ApS

CVR 27339417 · Lystrup · 3 ansatte

ILT Invest ApS

CVR 45871746 · København K · 4 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

Se IMPACT LEARNING ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Borup

Se alle i branchen Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Kan du stole på IMPACT LEARNING ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med IMPACT LEARNING ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

IMPACT LEARNING ApS i kontekst

IMPACT LEARNING ApS er en etableret aktør med 19 års dokumenteret drift inden for branchen Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning, med hjemsted i Borup. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 30201337, stiftet i 2007. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

IMPACT LEARNING ApS opererer i branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Borup, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Borup for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for IMPACT LEARNING ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret IMPACT LEARNING ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.