Visitkort: TRETTI DANMARK ApS, CVR 32788300, Detailhandel med elektroniske eller elektriske apparater samt fotoudstyr via internet, Risskov, OPLØST EFTER FUSION
Visitkort for TRETTI DANMARK ApS (CVR 32788300) - genereret af CVRcheck.dk

TRETTI DANMARK ApS

CVR: 32788300 OPLØST EFTER FUSION

Anpartsselskab · Detailhandel med elektroniske eller elektriske apparater samt fotoudstyr via internet · Agerbæksvej 21, 8240 Risskov

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Detailhandel med elektroniske eller elektriske apparater samt fotoudstyr via internet
Adresse
Agerbæksvej 21, 8240 Risskov
Selskabskapital
80.000 DKK
Stiftet
2010-03-09 (16 år siden)
Kommune
AARHUS

Om TRETTI DANMARK ApS

TRETTI DANMARK ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 32788300 beliggende på Agerbæksvej 21 i 8240 Risskov (AARHUS Kommune). Virksomheden opererer inden for "Detailhandel med elektroniske eller elektriske apparater samt fotoudstyr via internet" (branchekode 479112). TRETTI DANMARK ApS blev stiftet den 2010-03-09 og har dermed eksisteret i over 16 år. Selskabskapitalen er registreret til 80.000 DKK.

Scoreoverblik for TRETTI DANMARK ApS

30
Tillids-Score
Svag
15
Stabilitets-Score
Kritisk
0
Aktivitets-Score
Kritisk

Vurdering af TRETTI DANMARK ApS

TRETTI DANMARK ApS opnår en tillids-score på 30/100, hvilket indikerer svag troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 15/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 0/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Ofte stillede spørgsmål om TRETTI DANMARK ApS

Er TRETTI DANMARK ApS aktivt?
Nej, TRETTI DANMARK ApS ophørte i 2022 efter 12 år.
Hvad er CVR-nummeret for TRETTI DANMARK ApS?
TRETTI DANMARK ApS har CVR-nummer 32788300 og er registreret i Risskov. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer TRETTI DANMARK ApS?
Ejerstrukturen for TRETTI DANMARK ApS er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.
Hvilken branche er TRETTI DANMARK ApS i?
TRETTI DANMARK ApS opererer inden for branchen "Detailhandel med elektroniske eller elektriske apparater samt fotoudstyr via internet" (branchekode 479112). Se brancheoversigten for lignende virksomheder.
Hvornår blev TRETTI DANMARK ApS stiftet?
TRETTI DANMARK ApS blev stiftet 2010-03-09 og har dermed eksisteret i 16 år. Virksomheden er i dag opløst efter fusion.
Hvilken virksomhedsform har TRETTI DANMARK ApS?
TRETTI DANMARK ApS er registreret som Anpartsselskab med en selskabskapital på 80.000 DKK. Se virksomhedsoplysninger og historik.
Hvor ligger TRETTI DANMARK ApS?
TRETTI DANMARK ApS har adresse på Agerbæksvej 21, 8240 Risskov i AARHUS Kommune.

Andre virksomheder i Risskov

Michael Holm Holding ApS

CVR 39391996 · Ikke-finansielle holdingselskaber

EJC Langeskov ApS

CVR 43164880 · Ikke-finansielle holdingselskaber

SLOW HANDS ApS

CVR 33157460 · Anden finansiel formidling i.a.n.

ORIENTAL HOLDING ApS

CVR 26864267 · Ikke-finansielle holdingselskaber

DANJORD A/S

CVR 77252614 · Andre anlægsaktiviteter i.a.n.

H 12 ApS

CVR 34472785 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Housemouse Holding ApS

CVR 45186172 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Mola LH Invest ApS

CVR 45180212 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Eventwireless IT ApS

CVR 45171620 · Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver, bortset fra til events

Boesen Investments ApS

CVR 45159671 · Investering for egen regning

Se TRETTI DANMARK ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Risskov

Se alle i branchen Detailhandel med elektroniske eller elektriske apparater samt fotoudstyr via internet

Kan du stole på TRETTI DANMARK ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med TRETTI DANMARK ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

TRETTI DANMARK ApS i kontekst

TRETTI DANMARK ApS er en registreret virksomhed inden for branchen Detailhandel med elektroniske eller elektriske apparater samt fotoudstyr via internet, med hjemsted i Risskov. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 32788300, stiftet i 2010. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

TRETTI DANMARK ApS opererer i branchen "Detailhandel med elektroniske eller elektriske apparater samt fotoudstyr via internet", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Detailhandel med elektroniske eller elektriske apparater samt fotoudstyr via internet for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Risskov, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Risskov for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for TRETTI DANMARK ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret TRETTI DANMARK ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.